Klimatyzacja do domu i biura

Klimatyzacja do domu i biura

Najnowsza klimatyzacja z rekuperacją

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na dobre zdrowie, ale też na naszą wydajność. Najlepsza jakość powietrza oraz odpowiednia temperatura, stanowią fundament naszej wygody i korzystnie wpływają na naszą motywację i zdolność działania. Aby zagwarantować sobie korzystne warunki przeważnie rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej reguluje temperaturę w środku domu dając nam komfort w trakcie upałów. Minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Jak działa rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, aby zdobyć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie komfortowej temperatury w środku budynku szczególnie latem, kiedy liczymy się z uderzeniami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie najbardziej komfortowej temperatury w środku domu, dając chłód i komfort cieplny niezależnie od tego, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji bazuje na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z domu. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w elementy usuwające kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się jedynie w okresie letnim. Sporo klimatyzatorów może również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania oraz pozostałych grzewczych systemów, ale nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wyprowadza ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Do unormowania temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego zużywana jest większość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tym samym oczyszczają powietrze wchodzące do domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, najlepiej najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a do tego stale świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu w środku domu jest połączenie tych dwóch systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest komfort termiczny w środku mieszkania oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja

Strona używa cookies
Ok