Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy odpowiednie ocieplenie domu ma wpływ wydajność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z wysoką wydajnością energetyczną idą w parze oszczędności finansowe, z uwagi na obniżenie straty ciepła. Stosowne ocieplenie budynku sprawi, że ciepło nie będzie z niego uciekać. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W dużym wachlarzu materiałów ociepleniowych pojawiła się parę lat temu pianka PUR – lekka, wnikająca w trudno dostępne wnętrza, dająca perfekcyjną ochronę termiczną. W dużym skrócie niezastąpiona w najmniejszym calu. W dzisiejszym artykule chcemy Wam przedstawić ją z bliska, by udowodnić, że w sektorze budowlanym czasem warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, gdyż tak też nazywa się technologia wykorzystująca piankę poliuretanową, znakomicie odnajduje się w najmniej przystępnych warunkach. Firmy budowlane chętnie wykorzystują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i fabrycznym. Fundamentalną cechą pianki PUR jest jej niska waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej właściwości pianka nie przeciąża konstrukcji budynku, budynku, co zdecydowanie powiększa opcje jej przeznaczenia. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które pokażemy Wam w dalszej części artykułu. Jesteście zainteresowani?

System otwartokomórkowy do wnętrz

Jak sama nazwa wskazuje, pianka otwartokórkowa cechuje się otwartą strukturą komórek. Wodę nie zatrzymuje się w środku domu, lecz śmiało przelatuje przez powłokę izolacji na zewnątrz. Wskazana właściwość profesjonalnie określana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w systemie otwartokomórokwym jest wyjątkowo niski. Niezmiernie kluczowym plusem pianki otwartokomórkowej jest użycie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że niniejszy rodzaj izolacji jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem wprowadzany w każdej strukturze budowlanej. Izolacja otwartokomórkowa jest szczególnie promowana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o skutecznych cechach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodzi ciepła, przez co zostaje ono zachowane we wnętrzu. Utrudnia z kolei dopływ kurzu i redukuje hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najlepsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Izolacja zamkniętokomórkowa o ogromnych możliwościach

Pianka PUR zamkniętokomórkowa ma o wiele szersze zastosowanie, niż ocieplenia o otwartych komórkach, a to ze względu na zwartą budowę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie pochłania wilgoci, jest wytrzymała na zgniatanie i może być wdrażana w pełnym zakresie temperatur. Po za tym odznacza się dużo większym wskaźnikiem przewodzenia ciepła. Te właściwości powodują, że pianka zamkniętokomórkowa odnajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy rurociągów. Z uwagi na ścisłą konsystencję przygotowuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Zalety pianki PUR

System pianki poliuretanowej złożony jest z dwóch zasadniczych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa prefabrykaty w połączeniu z wodą komponują pianę o jednolitej kompozycji i doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje wyłącznie w miejscu dozowania, co mocno skraca czas wykonania izolacji. Sprężysta forma pianki sprawia, że dociera ona w trudno dostępne wnętrza, likwidując tym samym powstawanie tzw. mostków cieplnych, co działo się bardzo często przy instalacji klasycznych materiałów izolacyjnych. Pianka PUR jest lekka i nie obciąża konstrukcji domu. Z tego względu może być wykorzystywana zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu wiekowych obiektów, czy przy budowie hal przemysłowych o dużej powierzchni. Dobrze jest nadmienić również, że izolacja pianką jest niezwykle produktywna. Nie poddaje się procesowi biodegradacji, co oznacza, że podtrzymuje swoje cechy przez długie lata. Utrzymuje ciepło w wnętrzu w okresie zimowym i nie dopuszcza do zbytniego ogrzania się wnętrza w lato – działa zatem dwu biegunowo. Dodatkowo pianka poliuretanowa nie generuje żadnych reakcji alergicznych, co powiększa grono jej zwolenników. Nie jest także interesującym materiałem dla gryzoni, czy insektów, których bytność w wnętrzu jest raczej źle postrzegana. Pianka poliuretanowa to po prostu nowoczesny materiał izolacyjny.

Pianka z poliuretanu sprawdza się w skrajnej skali temperatury i w trudno dostępnych strefach. Jest to najdoskonalszy system do ocieplania poddaszy i fundamentów. Pianka PUR może być stosowana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie fabrycznym. Odpowiada także wszelkim standardom budownictwa pasywnego. Jest artykułem wydajnym, ekologicznym i delikatnym dla osób z różnego typu uczuleniami. Aplikacja ocieplenia natryskowego pochłania praktycznie kilka chwil. Chyba nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że izolacje z pianki poliuretanowej są najodporniejsze i najbardziej korzystne. Zajrzyj na stronę www firmy KDK Pro – specjalistów od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie poddasza Toruń

Strona używa cookies
Ok