Skuteczność w ocieplaniu – pianka pro

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Kiedyś zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach dostępne były jedynie takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak w miarę rozwoju badań nad nowoczesnymi metodami izolacji mieszkań, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami nowatorskie. Twórcy materiałów izolacyjnych poszukiwali produktu, który realizowałby wymagania zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Znaczący był także aspekt komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej stosowane rodzaje nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to mocno pyliły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach badań nad powstaniem nowoczesnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zauważono, że pianka z poliuretanu jest tworzywem wysoce funkcjonalnym, oferującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Użytkownicy uwielbiają piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, oraz za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Ocieplenie pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się czytając dalej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Wyróżniamy dwa rodzaje pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki odróżnia przede wszystkim konstrukcja, ale również zastosowanie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy docieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro charakteryzuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie wchłania wilgoci i może być wykorzystywana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa stosowana jest zwłaszcza w docieplaniu wnętrza budynków (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje złożona jest z komórek o otwartej budowie, przez co idealnie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję obiektu i jest przyjazna dla środowiska, dzięki zastosowaniu wody jako elementu spieniającego.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Największym problemem związanym z ociepleniem budynku jest pojawienie się tak zwanych mostów termicznych. Wykorzystanie pianki pro definitywnie likwiduje ten problem, ponieważ materiał trafia do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przerabiana jest już na placu budowy. Dzięki wykorzystaniu specjalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie pianką jest bardzo lekka i zajmuje o wiele mniej przestrzeni niż tradycyjne materiały ociepleniowe. Ponadto utwardza konstrukcję obiektów. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co przeważnie jest czynnikiem decydującym przy wyborze ocieplenia. A co z jej wykorzystaniem? Z pianki PUR mamy możliwość wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Zalety stosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla klasycznych technik izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej wykorzystaniu zmniejsza się powierzchnię warstwy izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla środowiska i niegroźna dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła wewnątrz budynków, ponieważ nie zmienia swoich właściwości nawet po wielu latach eksploatacji. Nie dość, że zamyka ciepło w wnętrzach w okresie zimowym, to jeszcze zapobiega przed ich nagrzaniem w lecie. Niski współczynnik nasiąkania wody sprawia, że w izolacji nie powstają grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym dobrze napisać, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najmniejsze przestrzenie bez żadnego problemu. Jej struktura umożliwia całkowitą przyczepność do jakiegokolwiek rodzaju podłoża.

Dobre docieplenie domu to gwarancja komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką poliuretanową zaświadczają, że taka izolacja jest najbardziej funkcjonalna i najwygodniejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo porównywalne, więc przy wyborze metody ocieplenia budynku warto wspomnieć o rewolucyjnych systemach poliuretanowych. To nie tylko racjonalizacja pieniędzy, ale także czasu.

Jeśli zdecydujecie się na izolację pianką, następnym etapem jest wybór producenta. Jedną z zalecanych przez nas firm jest KDP Pro. Firma ta od prawie dwóch dekad specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także fabrycznych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od poliuretanu, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: ocieplanie domów.

Strona używa cookies
Ok