Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów

Pranie ekstrakcyjne skuteczna metoda na czyszczenie tapicerki i dywanów

Pranie ekstrakcyjne - Pranie dywanów - Pranie tapicerki - Skuteczna metoda prania dywanów i tapicerki - Odkurzacz ekstrakcyjny - Czyszczenie dywanów Warszawa - Pranie dywanów Warszawa - Pranie tapicerki Warszawa

Czy wiesz, że pranie ekstrakcyjne usuwa najtrudniejsze plamy i zabrudzenia, zabijając przy tym 99% niebezpiecznych dla naszego organizmu mikrobów i roztoczy? Tak, ta skuteczna technika prania chemicznego jest w stanie przywrócić dawny wygląd choćby najmocniej poplamionemu dywanowi, czy używanej kanapie w pokoju gościnnym. Szczególna technologia moczenia pobrudzonych powierzchni dokładnie mówiąc wchłania brud z wewnętrznych warstw materiału. Skutki prania ekstrakcyjnego są imponujące – śliczny zapach i promieniujący wygląd czyszczonych powierzchni. To jeszcze nie koniec! Tą technologią prania chemicznego możesz oczyścić tapicerkę meblową, tapicerkę samochodową, dywan, jak i złożoną na strychu wykładzinę. Pranie ekstrakcyjne jest wielofunkcyjną procedurą czyszczenia zanieczyszczonych nawierzchni kompletnie bezpieczną dla osób z różnego typu uczuleniami. Możemy dodać również, że czyszczenie ekstrakcyjne nie wpływa niekorzystnie na jakość czyszczonych materiałów. Wprost przeciwnie, pielęgnuje je na długi czas.

Jest kilka firm w Warszawie świadczących usługi usuwania zanieczyszczeń technologią prania ekstrakcyjnego. Popularną marką w tej branży jest Pogromca Brudu. Firma zajmuje się czyszczeniem powierzchni tapicerowanych, a Konsumenci mianują ją najskuteczniejszą firmą piorącą w mieście stołecznym. Zapewne dobrze jest uwierzyć ich wypowiedziom. Jednocześnie w niniejszym tekście dowiesz się na czym dokładnie polega pranie ekstrakcyjne, które środki najlepiej sprawdzają się w tej technologii i co możemy wyszorować przy pomocy tej wielofunkcyjnej metody. Czytajcie dalej!

Na czym polega pranie ekstrakcyjne?

Przede wszystkim warto jest odnotować, że technologia prania ekstrakcyjnego służy do czyszczenia takich powierzchni jak dywany, tapicerka meblowa, tapicerka samochodowa i wykładziny. Są to materiały szczególnie narażone na wielokrotne zanieczyszczenia, dlatego też podstawowe metody prania nie powodują oczekiwanych efektów. Aby kompletnie pozbyć się zabrudzeń z wersalki, czy wykładziny dobrze jest posprzątać nie tylko widoczną warstwę materiału, ale również tą środkową. Pranie ekstrakcyjne umożliwia przenikać do wewnętrznych powłok czyszczonych nawierzchni, co wpływa na to, że ta metoda jest najbardziej skuteczna. A czym się ona charakteryzuje? W czyszczeniu ekstrakcyjnym eksploatowane są specjalne urządzenia, zwane ekstraktorami. Te odkurzacze ekstrakcyjne namaczają warstwy materiału roztworem myjącym. Stary i zaschnięty brud zaczyna się rozpuszczać, po czym maszyna wciąga go z powierzchni gwarantując ładny zapach, perfekcyjną czystość i wysoki poziom higieny. Pranie ekstrakcyjne, jako typ prania chemicznego oczyszcza nie tylko świeże zanieczyszczenia, ale również plamy, które pojawiły się nawet wiele lat wcześniej. Po tym fachowym zabiegu piorącym kanapa, czy wykładzina wyglądają jak nowe.

Proces prania ekstrakcyjnego

Wcześniej zdawkowo opisaliśmy samą technikę prania ekstrakcyjnego. Teraz opiszemy Wam jak dokładnie przebiega mechanizm prania ekstrakcyjnego, jakie odkurzacze są wykorzystywane podczas czyszczenia i jakie preparaty chemiczne są najdoskonalsze. Przed podejściem do usługi czyszczenia ekstrakcyjnego należy szczegółowo zanalizować budowę materiału i typ zabrudzeń. Pozwala to dokładniej dobrać preparaty czyszczące i ustalić odpowiedni czas moczenia, tak żeby prany materiał nie uległ uszkodzeniu. Potem przechodzi się do etapu moczenia. Ten zabieg rozcieńcza zaschnięty brud. Następującym krokiem jest odkurzanie. Niezwłocznie po tym należy dobrze wysuszyć konkretną powierzchnię. I gotowe. Wróćmy teraz do wątku preparatów piorących i odkurzaczy ekstrakcyjnych. Tutaj pierwsze miejsce zajmuje popularna marka Karcher, oferujące domowe i przemysłowe ekstraktory do prania, jak i płyny do mycia chemicznego.

Dlaczego warto skorzystać z metody prania ekstrakcyjnego?

Jak już mówiliśmy na początku czyszczenie dywanów i tapicerki techniką ekstrakcyjną pozwala zabić nawet ponad 90% szkodliwych bakterii. Na tym jednak nie zamykają się korzyści tej metody prania nawierzchni. Pranie ekstrakcyjne wymazuje brzydkie zapachy, na przykład zapach zwierząt domowych, czy zapach potu. Ponadto konserwuje oczyszczany materiał, regenerując kolor i budowę włókien. Pranie ekstrakcyjne jest mocno rekomendowane alergikom, bowiem zwalcza roztocza i inne czynniki powodujące reakcje uczuleniowe. Jest to wspaniała technologia czyszczenia dywanów i tapicerki meblowej. W rosnącej liczbie przypadków wykorzystuje się ją również do mycia tapicerki samochodowej, jak i polerowania materiałów ze skóry (które są niezwykle ciężkie w konserwacji).

Czy zdecydowałeś się już na skorzystanie z profesjonalnej i efektywnej techniki prania tapicerki? Pragniesz ożywić swój pobrudzony dywan na wiosnę? Nie ma doskonalszej metody czyszczenia niż pranie ekstrakcyjne. 100% satysfakcja gwarantowana. Firma Pogromca Brudu zapewnia czyszczenie dywanów, tapicerki meblowej i samochodowej, a także pranie mebli skórzanych w Warszawie, w szczególności w okolicach Bielan. Dysponujemy specjalistycznymi ekstraktorami firmy Karcher i specjalistycznymi środkami myjącymi o subtelnym zapachu. Gwarantujemy dojazd do Klienta i szczegółową analizę mytych nawierzchni. Jesteśmy firmą piorącą rekomendowaną przez wielu Konsumentów. Skorzystaj z naszych rzetelnych usług prania już dziś. Wejdź na stronę klikając na zamieszczony obok link: Pranie dywanów Warszawa

Strona używa cookies
Ok