Szkoła angielskiego Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę na całym świecie. Egzaminy wymagają kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim z łatwością udowodnimy nasze umiejętności na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub w razie składania papierów na studia. Odpowiednio podsumowują nasze umiejętności i przedstawiają je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką sposobność dają tylko specjalne kursy angielskiego. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu otrzymujemy profesjonalny certyfikat. Gdy zdecydujemy się na podejście do egzaminu, powinno się skorzystać z usług szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres umiejętności i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dopasować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał specjalnie dla najmłodszych. Określa on znajomość języka angielskiego na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mają możliwość uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich stopień zaawansowania i motywuje do dalszych działań powiązanych z nauką języka. Prościej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego pełnoletnim. Zaliczony egzamin reprezentuje posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuację nauki na wyższym poziomie i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zaliczenie egzaminu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będziesz mieć problemów w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając konkretne wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest uznawany przez największe firmy. Oświadcza, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim zarówno na co dzień, jak i w biznesie.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Stwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też opcja podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, jeśli zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych predyspozycji. Przygotowanie do tego egzaminu zawiera specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest możliwość dokładnej oceny poziomu wiedzy. Wyjaśnia to też wagę certyfikatu. Egzaminy najczęściej są dzielone na 2 części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy zaliczenie w formie swobodnej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę i zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w codziennym życiu. Trzeba brać pod uwagę, że przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam nauczyciele ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też związane z tym, co zamierzamy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam potrzebny do wymarzonej pracy, najprawdopodobniej zdecydujemy się na inny, niż w sytuacji starania się na anglojęzyczne studia.

Strona używa cookies
Ok