Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Pilnie kupię zadłużoną spółkę – ważne informacje

Skup spółek Kupię zadłużoną spółkę Kupię spółkę z wierzycielami

Zamierzasz zbyć spółkę z wierzycielami?

Na wielu stronach internetowych ostatnimi czasy pojawia się szczególnie dużo ogłoszeń o wykupie i odsprzedaży spółek. Takie wiadomości zamieszczają nie tylko przedsiębiorstwa, zajmujące się tym rzetelnie, lecz również osoby indywidualne. „Pilnie sprzedam spółkę”, „Kupię spółkę z długami”, „Niezwłocznie kupię zadłużoną spółkę” – to tylko wybrane tytuły ogłoszeń. Niejednokrotnie ich prezesi chcą zbyć te, które posiadają znaczne długi, bo nie są w stanie ich pokryć. O kupowaniu spółek mamy szansę znaleźć mnóstwo specjalistycznych artykułów, jednak nie wszystkie ujęte w nich wiadomości są prawdziwe. Sporo spośród nich przedstawia nabywających spółki jako naciągaczy, handlowców, którzy wzbogacają się na czyimś nieszczęściu. Solidne przedsiębiorstwa tracą przez to Kontrahentów. Jaka jest rzeczywistość?

W przypadku kiedy zamierzasz odstąpić spółkę, wówczas podstawowym ruchem powinno być gruntowne zbadanie firmy, jakiej chcesz to powierzyć. Na początku trzeba zaufać tej, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Innymi słowy, że jej pracownicy posiadają dobre kompetencje oraz nie pojawiła się ona jedynie na chwilę. Istotne jest także wprawne podejście do Klienta, i tym samym jakość kontaktu z nim, np. ton wiadomości elektronicznych, a potem konsultacje w biurze. Sporym plusem firmy zajmującej się sprzedażą zadłużonych firm jest całościowe zlikwidowanie problemu – pomoc prawna lub porady z zakresu księgowości.

Na czym polega przeniesienie własności spółki?

Jest to najzwyczajniej w świecie sprzedaż spółki, która ma miejsce w obecności notariusza. Znaleziona firma wraz z aktualnymi współwłaścicielami zawiera pisemną umowę, na jakiej muszą widnieć podpisy wszystkich stron. Musisz zatem mieć przy sobie potrzebne dokumenty, przykładowo: dowód osobisty, informacje dotyczące spółki (nazwa, dane adresowe) oraz ważnego zadłużenia.

Odsprzedaży, jak również wykupu spółki, mamy szansę dokonać nawet w niecałą dobę! Wystarczy porozmawiać z wyszukaną firmą i wprowadzić w wiadomości elektronicznej „sprzedam zadłużoną spółkę”. Przeważająca część zainteresowanych błyskawicznie odpisuje na zgłoszenie. Nie musisz martwić się o wierzycieli, którzy czekają na odpłacenie długów, jak i o reputację. Zbycie spółki zapewnia możliwość wyzwolenia się z takich kłopotów. Firmy zajmujące się tym na co dzień załatwiają wszelakie formalności.

Profity z odsprzedaży spółki z długami:

Szybka, wręcz ekspresowa transakcja. Powinieneś pozbyć się problemu od zaraz. Po zatwierdzeniu transakcji w ogóle nie musisz już reprezentować firmy, parafować deklaracji w jej imieniu bądź podejmować nowych aktywności.

Oszczędność czasu i nerwów. Znaleziona firma przygotuje umowę sprzedaży, zaprosi na spotkanie radcę prawnego i zajmie się resztą rzeczy połączonych ze sprzedażą.

Wcale nie musisz denerwować się, że popełnisz błąd! W przypadku kiedy nie masz odpowiedniej wiedzy, by samodzielnie uporać się z problemem – zaufaj zawodowcom.

Więcej alternatyw! Bo prócz skupu spółek z długami owe przedsiębiorstwa zajmują się obsługą rachunkową, konsultingiem podatkowym, pomocą prawną, modyfikowaniem spółek, odsprzedażą gotowych spółek i wieloma odmiennymi czynnościami.

Z innej strony – zakup gotowej spółki

Nabycie czystej spółki pozwala ominąć pracochłonne oraz nudne formy rejestracyjne, inaczej zdobycie numeru NIP, wpisu na potrzeby KRS lub numeru PKD. Gotowa spółka nie może posiadać jakiejkolwiek historii, osób zatrudnionych bądź obciążeń. Koszt skupu „porządnej” spółki najczęściej jest o wiele niższy niż ma to miejsce w przypadku wykonywania tego samodzielnie. Ceny mogą wynosić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo spółka komandytowa może kosztować prawie 4.000 zł, a zarejestrowana do VAT spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – około 3.500 zł. Najdroższa jest spółka, która posiada koncesję na spedycję. Trzeba liczyć się z wydatkiem blisko 15.000 zł.

Znane ograniczenie odpowiedzialności polega na tym, że współwłaściciele wcale nie odpowiadają za kredyty kupionej spółki. W przypadku regresu mogą utracić jedynie wniesiony wkład. Kwalifikuje się to jako kapitał zakładowy i może być oczywiście przekształcany w trakcie rozkwitu firmy. Warto także wiedzieć, że wieloosobowe spółki absolutnie nie są objęte planem ubezpieczeń ZUS.

Wysokie koszty likwidacji spółki

Zapoczątkowanie procesu rozwiązującego spółkę jest połączone z dużymi kosztami, przykładowo z wypłatami na syndyka i kalkulacją majątku. Każdy wierzyciel w sytuacji niezaspokojenia oczekiwań potrafi wytoczyć postępowanie przeciwko poszczególnym członkom zarządu spółki, a ponadto dochodzić swych praw na drodze cywilnoprawnej. W rezultacie można przez kilka lat czekać aż komornik ukończy wszelkie konieczne czynności. Samo zgłoszenie wniosku nie sprawia, iż nie trzeba spłacać długów.

Ażeby sąd mógł ogłosić upadłość spółki, musi mieć ona pewny majątek. W innym przypadku – wniosek będzie oddalony. Trybunał po prostu nie jest w stanie poprowadzić postępowania, aby zaspokoić wymagania pożyczkodawców.

Czy ten tekst Cię zaciekawił? Tematyka skupu i sprzedaży spółek jest niezmiernie obszerna. Jeżeli jesteś zainteresowany skupem zadłużonych spółek, to wejdź w odnośnik oraz zaznajom się ze szczegółami.

Strona używa cookies
Ok