Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Są różne sposoby na ozdobienie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Zaliczają się do nich świecące napisy, które na pewno nie pozostaną niezauważone. Ich znaczącym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z dzisiejszymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i zachwycić ich już od samego początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym wyjściem jest ustawienie ich np. w pobliżu parkietu do tańca albo obok stanowiska muzyków. Jeżeli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie motywował przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu przygotujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wskazujący miejsce, w którym mieści się bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda może również wywiesić napis z pierwszymi literami swoich imion, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami prowadzącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest świetnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeżeli zdecydujemy się na miniaturową wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą być ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą bardziej wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów stała się prawdziwym hitem na rynku dekoracji weselnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na spory wachlarz zastosowań w relatywnie niskich cenach.

Bardzo ważnym elementem ślubu oraz wesela są kompozycje z balonów. Baloniki w różnych kolorach, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy bardziej popularne – balony z podobiznami Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Z pozoru wydawać by się mogło, że ozdoby balonowe to nic nadzwyczajnego. Widzimy je niemal na każdym ślubie, ale stwierdzenie, że nie można w tej kwestii zastosować elementu zaskoczenia jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę zrobimy, gdy sięgniemy chociażby po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – na pewno wywołamy dzięki temu dużo uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zanotowaliśmy również olbrzymie parcie na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najważniejszych momentów całego wesela.

Jeżeli chcemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas idealnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie kolorowe balony będą się świetnie prezentować przed domem weselnym gdy zajdzie słońce, ale również na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej często spotykamy inne dekoracje, które prezentują się wyjątkowo efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji szczególnie przydatne mogą być balony pastelowe. Baloniki w różnych kolorach z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak widzimy, świat balonów daje nam wiele możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to doskonały wybór na ślub, imprezę weselną, ale również na inne imprezy okolicznościowe.

Planowanie ślubu nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu idealnej uroczystości. Dekoracje ślubne nie muszą być jednak drogie, ani wyszukane, by stanowiły doskonały element wystroju , robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej wybrać takie elementy, jakie będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest stworzenie niesamowitego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza budynku, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich zbyt dużo, by nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się przede wszystkim na dekoracji drogi do ołtarza, samego ołtarza oraz bocznych naw. W tym celu najbardziej sprawdzają się kwiaty, świece oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku dominującym w kościele. Dobre rozplanowanie ustawienia, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, by były one rozmieszczone z głową, aby nie zawadzały gościom w komfortowym przemieszczaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele ciekawych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą klimatu wystrojowi, ale również ochronią przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, chodniki

Zwykle szarfy i wstęgi wykonuje się z tiulu lub satyny. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, by stworzyć korytarz, którym para młoda przejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, ale równie dobrze można dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można pokryć dywanem lub chodnikiem, który udoskonali wygląd przejścia oraz doda mu elegancji. Zwykle takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Kwiaty i bukiety mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie w każdym z miejsc, jakie para młoda zamierza ozdobić. Należy też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniej kwiatów żywych oraz nie stosować sztucznych. Kwiaty będą dobre przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Warto nie przedobrzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja na wesele poprawi też wystrój sali lub będzie ciekawym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, jest to dość kosztowna ozdoba.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Przy dekoracji samochodu także można wykazać się kreatywnością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu limuzyny, można ją także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Do wciąż najbardziej popularnych weselnych ozdób na samochód należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przypina się do tyłu auta i są one dostępne w wielu wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Równie dużym zainteresowaniem wciąż cieszą się też wstęgi na maskę samochodu, które można ozdobić kwiatami, kokardami, koralikami czy nawet balonami oraz innymi drobnymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki można kupić w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z ciekawymi grafikami ślubnymi, które wpasują się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując wesele. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a później otoczenia oraz części wyznaczonej do tańca. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się także gra świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj opiera się na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Każdy z tych elementów musi wzajemnie współgrać tak, by stworzyć niepowtarzalny klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj unosi najwyższą liczbę dekoracji weselnych, dlatego przystrojenie go wymaga troski o szczegóły. Wśród najważniejszych dekoracji na stół są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również niewielkie podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również zabawne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją weselną są pokrowce, jakie dobiera się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych girland, świateł oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na wyjątkowe życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się doskonałą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni wesele, dzięki zabawnym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami weselnymi jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

Dekoracje ślubne Toruń

Strona używa cookies
Ok