Sklepy internetowe jak zacząć

XXI wiek to nieprzerwany proces rozprzestrzeniania się idei konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, cały czas szukają kolejnych rozwiązań i łakną mieć więcej i więcej. Niewiele świadczy o tym, że ten trend się szybko odwróci. Zakupywanie luksusowych wyrobów to pierwsza sprawa, ale musimy także zapewnić sobie oprócz nich środki czystości, jedzenie – słowem to, co jest nam potrzebne do egzystencji. Lwia część osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i w wyniku tego, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Rozwiązaniem może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie wiele przykładowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupy załatwiają w hipermarkecie co 14 dni, by przyoszczędzić sobie notorycznego wybywania po nieodzowne artykuły. W dzisiejszych dniach niektóre sklepy poszły zdecydowanie naprzód i proponują im dostarczenie produktów pod drzwi.

Przeanalizowana już kwestia tyczy się szczególnie osób zapracowanych, przebywających długo w biurze. Robi im się źle, jak muszą udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie skwapliwie wykorzystują wtedy sklep online oraz hurtowo zamawiają prezenty dla bliskich. Co za tym idzie – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Poznaliśmy najważniejszy powód stworzenia e-sklepu, a więc musimy przekalkulować jak nasz sklep ma wyglądać. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeśli sklep internetowy ma nam przynieść konkretne korzyści, wtedy wychodzimy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie mocnych oraz słabych stron, widoków i ryzyka to zupełna podstawa. Obejmuje to kwestię tak Waszego nowego sklepu, jak również rywalizujących podmiotów. Trzeba przeanalizować jakie statystyki generują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

 

Kolejna sprawa to wybranie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Otwarty przez nas e-sklep może być dostosowany do Odbiorcy uniwersalnego, który znajdzie coś dla siebie wśród dużej ilości kategorii produktów, ale również dla przykładu przyciągać do siebie zwłaszcza żeńskie grono, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Dokładnie przeanalizujcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż będziesz musiał na początek zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, iż stworzenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, bezwzględnie trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, wygenerować REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Kolejna istotna składowa to oferowane produkty. Gdy już ustalimy czy będzie to coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej działki, czy też produkty bardziej ogólne, wyrabiane na szeroką skalę, koncentrujemy się na właściwym wyborze dostawcy. Sumienność, punktualność i wiarygodność, to być grupa cech, na jaką należy zwrócić uwagę. Jest oczywistym, że ważny dla nas będzie też stosunek jakości do ceny. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Dostawca już wybrany? W tym momencie trzeba zatroszczyć się o prezentacje produktów. Ktoś spyta – czemu to takie ważne?

Zagłębiamy się właśnie w obszar promowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Gdy chcemy szybko uzyskać zwrot inwestycji, to wtedy powinniśmy postawić na unikalne opisy – łatwo do zapamiętania dla Odbiorców, ale oprócz tego – uregulowane pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google traktowała te opisy jako unikalne. W przypadku skopiowanych treści – wyszukiwarka oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy wysokiej lokaty w wynikach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

 

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – pora na zapewnienie Klientom właściwych systemów płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewąpliwie trzeba również zagwarantować Partnerom zapłacenie przy odbiorze i z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Koncepcja jest, znacie już swoją konkurencję, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. W niektórych przypadkach wystarczy chociażby bezpłatny software, ale gdy realizujemy bardzo ambitny projekt możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena niekiedy jest dostarczona w parze z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli tak nie będzie – wtenczas musimy ją wykupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W kwestii hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Strona używa cookies
Ok