Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jak wybielać zęby, aby osiągnąć oczekiwany skutek?

Wybielanie zębów, szczególnie fachowymi metodami od dentysty jest uważane za główny ze skutecznych zabiegów estetycznych . Biorąc pod uwagę techniki, da się łatwo wypracować biel zębów widoczniejszą nawet o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych ze względu na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do zazwyczaj wyliczanych należą kawa, soki i różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było usuwanie efektów spożywania barwiących pokarmów, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółty kolor. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji popularnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą podjąć profesjonalne wybielające zabiegi w klinice stomatologicznej, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Lampa Beyond

Najsilniejsze, profesjonalne wybielanie zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania daje najlepsze rezultaty już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli innowacyjna technologia, zapewniająca oczekiwane oraz trwałe rezultaty już po jednym zabiegu wybielania. Dodatkowo ten typ zabiegu eliminuje do 98% bakterii zbierających się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Ze względu na to wybielanie zębów, choć najbardziej oczekiwane, nie jest jedynym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, obracającym się o 360°, przez co może być dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Co więcej również intensywność lampy może być dobrana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Więcej sposobów wybielania

Wiele osób marzy o pięknym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tego względu ogólnie dostępne są ciekawe metody wybielania, na które pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są wszelkiego rodzaju wybielające pasty do zębów. Całkiem skutecznie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Równie znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do aplikacji w domu. Można je nabyć na przykład w aptece albo w sklepach, jednak z reguły to niezbyt dokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w obszarze między nimi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem na wybielenie zębów jest pełne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem możliwym u stomatologa są również specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są na wymiar dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie aplikuje nakładki po wizycie u stomatologa oraz stosuje według wytycznych dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, żeby wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Już obecnie wiemy wszystkie domowe metody, choć teoretycznie działają, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Dentysta profesjonalnie pomoże sprawdzić, która metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto oceni zdrowie jamy ustnej oraz stwierdzi, czy przed wybielaniem niezbędne jest najpierw ich leczenie.

Bez względu na metody wybielania , należy zatroszczyć się, aby pochodziły one z zaufanych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające warto kupić w wypróbowanych punktach lub z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Tym sposobem mamy pewność, że dentysta wykorzystuje certyfikowane wyroby, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż pojawiają się skutki wybielania ?

Warto dodać, że wybielanie nie działa natychmiast. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki skutek, jednak trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą stać się nadwrażliwe. Przeważnie tuż po zabiegu wybielania należy też przenieść się na białą dietę, żeby nie popsuć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeśli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalny odcień zębów, które często nie są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby na zawsze zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków lub w wypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy doskonałej bieli środkami wybielającymi zęby z apteki, ani fachowym wybielaniem w gabinecie stomatologicznym.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku podejmujemy inne estetyczne zabiegi dostępne u dentysty. Skutecznym sposobem będzie założenie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają wiele zalet. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor według chęci pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać również drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Dlatego też powinno się przed wybielaniem skonsultować się ze stomatologiem, aby ocenił, która metoda będzie najwłaściwsza.

Wybielanie zębów

Strona używa cookies
Ok