Stomatolog Toruń

Każdy z nas niejednokrotnie podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o estetykę swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich profilach na Instagramie. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także staranna higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, specjalista wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki wymagają korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu.Następny krok w drodze po piękne zęby jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych licówek. Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- jak wybrać najlepsze?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, kosztują trochę więcej, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- rodzaje wybielania zębów

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko skorygować zgrys. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje kilka metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najpopularniejsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przez światło lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów dentystycznych razem z zaleceniami co do użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest palaczom. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około pół godziny a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Strona używa cookies
Ok