Przydatne szkolenie z jazdy defensywnej

Jako kierowca zastanawiasz się na pewno jak udoskonalić swoje kompetencje za kierownicą. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez poznania konkretnych zachowań w ruchu drogowym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa zdolność jazdy rozpoczyna się wtedy, kiedy zyskujesz świadomość niebezpieczeństwa i potrafisz kierować nie tylko pojazdem, ale również własną wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie za każdym razem dasz radę zaznajomić się z odrębnymi sytuacjami w trakcie jazdy. Z tego względu, jako profesjonalny ośrodek doskonalenia techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego celem jest kształtowanie prawidłowych przyzwyczajeń w przeróżnych okolicznościach drogowych. Rozpoczynając od nieodpowiednich warunków atmosferycznych, przejdziesz z naszymi specjalistami przez każdą, najmniej przewidywalną sytuację na drodze i uświadomisz sobie na czym polega dynamiczna i bezkolizyjna jazda samochodem.

Kto może wziąć udział w kursie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla początkujących kierowców, jak i dla osób, które mają doświadczenie w zawodowym kierowaniu samochodów od kilkunastu lat. W podstawowym kryterium celem szkolenia, jest wytworzenie u kierowców właściwych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Co więcej priorytetem programu jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej obsługi pojazdów, która oddziałuje na maksymalizację jakości jazdy i na komfort wszystkich uczestników ruchu ulicznego, oraz na zwiększenie sprawności naszego samochodu.

Na czym polega jazda defensywna?

Defensywna technika prowadzenia pojazdu bazuje na kilku regułach. Głównie miesza się ona z właściwym przygotowaniem samochodu przed jego użyciem, jak i z zagwarantowaniem sobie ergonomii prowadzenia. Podczas kursu pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące eksploatacji pojazdów. Zaprezentujemy jak kontrolować poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dopasować wysokość siedzenia do wzrostu, aby poprawić widoczność drogi. Jazda defensywna to także umiejętność dostosowania szybkości i stylu jazdy do danych realiów pogodowych i stanu powierzchni drogi. Objaśnimy Wam jak wdrażać innowacyjne technologie hamowania i jak pokonywać zakręt, bez utraty przyczepności. Ponadto nauczymy Was rozszyfrowywania postępowania pozostałych uczestników ruchu, tak by jak najprędzej reagować na ryzyko. Niezmiernie ważnym fragmentem szkolenia jest wdrożenie stosownych reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Zademonstrujemy Państwu jak pokonywać stres i jak inspirować pozostałych uczestników ruchu do poprawnych zachowań w trakcie jazdy.

Trzy fazy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech etapów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie partycypował w zajęciach praktycznych z zastosowaniem symulatora samochodu osobowego, samochodu ciężarowego, jak i autokaru, zależnie od charakteru kursu. Kierującemu samochód będzie towarzyszył profesjonalny trener, który na tym stopniu zajmuje się tylko obserwacją stylu jazdy i obserwacją reakcji na czynniki zewnętrzne. Podczas prowadzenia pojazdu, uczestnik szkolenia będzie miał szansę przetestowania własnych predyspozycji w warunkach szczególnych. Program nauki zakłada odtwarzanie rozmaitych, ciężkich do przewidzenia wydarzeń drogowych takich jak oblodzona nawierzchnia, boczny wiatr, zminimalizowanie warunków widzialności przez mgłę i mocne światło, ruchomy ładunek, wkroczenie pieszego na ulicę, jak i wiele kolejnych okoliczności.

Pozostałym etapem kursu są lekcje teoretyczne podczas których kursanci zapoznają się z obserwacją stylu jazdy i z przeważnie popełnianymi zaniedbaniami, które sa w stanie wywołać wypadek. w ruchu drogowym. Podczas ćwiczeń zostaną im przybliżone podstawy bezpiecznego poruszania się po szosie i normy pierwszej pomocy w sytuacjach wymagających ingerencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mogli zobaczyć techniczne predyspozycje wykorzystania swojego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo prowadzenia, jak i zostaną im przedstawione przypadki różnych wydarzeń ulicznych, wraz z szczegółowym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Ponadto instruktorzy udowodnią jak normy jazdy defensywnej oddziałują na zmniejszenie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu samochodowym.

Końcowa część, praktyki, polega na ponownym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Teraz jednak nauczyciel czynnie partycypuje w nauce i radzi kursantowi jak wykorzystać reguły jazdy defensywnej podczas zwykłej eksploatacji samochodu. Na indywidualnych przykładach pokaże, jak powinna układać się reakcja prowadzącego na konkretne zdarzenie.

Wytworzenie instynktownego przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym może przyczynić się do obniżki wypadków i katastrof, na które szczególnie narażone są osoby, które wykonują pracę w zawodzie kierowcy i muszą umieć radzić sobie z ciężkimi warunkami w trasie. W organizowanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy wyznaczeni przez konkretną firmę transportową w ramach udoskonalenia techniki prowadzenia pojazdu. Kurs jazdy defensywnej ma wpływ na optymalizację techniki jazdy i nasilenie się stanu bezpieczeństwa członków ruchu samochodowego, jak i dostarczanego towaru. Kierowcy po zakończonym kursie będą w stanie lepiej unikać zagrożeń na drodze i właściwiej zwalczać emocje w sytuacjach kulminacyjnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym ośrodku treningowym. Gwarantujemy gratisowe podręczniki i profesjonalną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są specjalistyczne szkolenia, które podnoszą bezpieczeństwo kierowców. Jazda defensywna

Strona używa cookies
Ok