Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji

Adwokat w sprawie o alimenty pomoże nam wyjść z trudnej sytuacji

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od mniej więcej trzech miesięcy na rachunku w banku zupełnie nie zostały zarejestrowane alimenty na syna, możemy przedsięwziąć konieczne kroki, żeby je ponownie otrzymać. Niestety częstokroć różnorakie sytuacje życiowe unaoczniają jak jest to czasochłonne oraz ile możemy jednocześnie mieć niespokojnych dni. W sytuacji podpisania „kompromisu” pieniądze muszą zawsze nadchodzić cięgiem. Jednak w sytuacji rozstrzygnięcia sprawy przez sąd – nie za każdym razem tak to się rozgrywa. Od razu po uprawomocnieniu wyroku byli małżonkowie często nie planują ze sobą „debatować”, oraz bywa także tak, że jedno zmienia adres, przykładowo wyjeżdża za granicę. Męczą się z tym oboje i małe dziecko, jakie musi koniecznie mieć dane godne warunki życia. Alimenty bynajmniej nie są „pozorem”, za pomocą którego mamy szansę zaspokajać subiektywne potrzeby. Są przekazane wyłącznie dla dziecka. To rosnące dziecko jest autentycznym odbiorcą tych pieniędzy nawet wtedy, gdy we własnym zakresie z nich nie korzysta. Jakim sposobem coś wskórać w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące przyszło kilka groszy z tytułu alimentów na córkę?

Na starcie należy omówić to z drugim rodzicem, nawet jeżeli jest to niezwykle dokuczliwe. Rozstrzygnięcie okoliczności od razu dopuszcza możliwość wybrania dalszej koncepcji. Jeśli to bynajmniej nie pomaga, stykamy się ze złością lub wymijaniem, możemy wynająć biegłego adwokata, jaki „zaopiekuje się” żmudną dla nas kwestią bardzo wnikliwie. Musi to być niezawodna osoba, a więc taka która zaangażuje się, będzie wspierać o każdej porze dnia i nocy i wyklaruje wszelakie komplikacje prawne.

W jakiej sytuacji można skontaktować się z komornikiem?

Jesteśmy w stanie dowolnie wybrać komornika, u którego pozostawimy pismo. Trzeba sugerować się lokalizacją pracowni i ilością klientów, jakich komornik musi obligatoryjnie obsłużyć w swoim „okręgu”. O niuanse powinniśmy zapytać swego prawnika, który stwierdzi, które pracownie będą mogły owocnie podjąć się pochwycenia własności… oraz są najbliżej byłego partnera. Należałoby wprowadzić wszelkie informacje, które posiadamy o poprzednim mężu – oznaczenia kont bankowych, dane o posiadanych samochodach, obligacje, adres zameldowania, NIP oraz dane mówiące o stanie spłacanych nieruchomości. Inaczej mówiąc, jeżeli dowiedzieliśmy się, iż były partner posiada określony kapitał (w wielu przypadkach ten skrupulatnie ukrywany), musimy wszystko zakomunikować komornikowi.

Daremna egzekucja nie jest równoznaczna z tym, że w ogóle nie mamy już żadnych nadziei na odzyskanie funduszy. W wypadku, gdy dotrzymujemy wymagania dochodowe, możemy starać się o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nadaremna to inaczej mówiąc nieuzyskanie alimentów na córkę przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przyjęte konkretne działania w odniesieniu do byłego małżonka. Przede wszystkim dłużnik zostanie przywołany do objaśnienia sprawy. Musi koniecznie precyzyjnie opisać swoją sytuację osobistą i finansową, m.in. przesłanki niewysyłania alimentów. W dodatku będzie od niego żądane przedstawienie zaświadczenia majątkowego.

W przypadku, gdy były mąż nie posiada pracy zarobkowej czy bezproduktywnie szuka miejsca pracy, musi koniecznie zarejestrować się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi też przystać na ofertę pracy, bowiem w innym przypadku będzie uznany za „uciekającego od zobowiązania alimentacyjnego”. Jeżeli utrzymuje firmę, jaka przynosi same straty, też musi zapisać się w urzędzie, jednakże w takim przypadku jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli były mąż realizuje wszystkie wymienione czynności (a więc „kooperuje”), mówiąc w skrócie nie możemy zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, jeśli funduszy wciąż nie ma. Zasadnicze operacje przeprowadza się w takich okolicznościach, kiedy poprzez minione pół roku nie spłacił on więcej niż 50% alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

Kiedy były partner ustawicznie uchyla się od pokrywania alimentów na syna, staje się trasatem tropiony przez organy państwowe. W owej sytuacji należy dostarczyć wniosek o ściganie za oszustwo z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu po prostu o „ciągłą niealimentację”, inaczej mówiąc takie sytuacje życiowe, w jakich były małżonek bynajmniej nie pragnie wypłacać, alimentów, bo „po prostu nie” oraz nie ma zarazem żadnych rzeczowych argumentów (wszelkie informacje musi obowiązkowo objaśnić nam nasz prawnik). Opcjonalnie możemy złożyć żądanie do starosty, ażeby zarekwirowano prawo jazdy takiemu „przestępcy” oraz wpisano go do Krajowego Rejestru Długów. Krótko mówiąc nie będzie miał opcji wziąć jakiegokolwiek pożyczki z banku, prócz słynnych chwilówek online bez BIK, BIG, ZUS, US…

Jeżeli wiemy, iż dłużnik naprawdę posiadał fundusze, tymczasem sprezentował go któremuś członkowi rodziny, w takiej sytuacji jesteśmy w stanie złożyć należny pozew: skargę pauliańską (o jakiej wspomina kodeks cywilny) bądź oznajmienie o popełnieniu przewinienia, które ma za zadanie blokować zaspokojenie żądań wierzycieli. Mamy szansę także wnosić o „alimenty od rodziców dłużnika”, gdy on nie jest kompletnie w stanie ich wypłacać.

Jeśli planujesz dowiedzieć się dużo więcej, wejdź w odnośnik po prawej stronie – Adwokat Toruń

Strona używa cookies
Ok