Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. W początkowej fazie funkcjonowania firmy przytwierdzanie naklejek dokonywało się za pośrednictwem technologii „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były natomiast tak duże, iż spółka zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Przedsiębiorstwo Ultrapak ma więc w swoim katalogu przeróżnego typu etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory wieloczęściowe, aplikatory dwukaruzelowe oraz maszyny etykietujące liniowe. Etykieciarki modularne przeznacza się do nanoszenia rozmaitych banderoli, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tej chwili można zamówić trzy typy etykieciarek złożonych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Z kolei maszyny rotacyjne idealnie sprawdzą się do przyklejania papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina czy towarów spożywczych. Ostatni rodzaj maszyn etykietujących – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nanosić banderole na pełne oraz puste opakowania. Jakie technologie są wykorzystywane przy oznaczaniu wyrobów? Mianowicie współcześnie wykorzystuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykiety samoprzylepne (self – adhesleeve). Inteligentnym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność nanoszenia etykietek z rolki przy użyciu kleju topliwego, albowiem obliguje on do stosowania ponadplanowych specyfików chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to niezwykle koszty etykietowania, po drugie – niedobrze wpływa na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, a po trzecie – metoda ta jest niedoskonała. W liniach o dużych wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj sposób maszynowego łączenia rolki. Uogólniając: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie naklejać etykietki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykiety samoprzylepne nieprzezroczyste, przeźroczyste, papierowe, plastikowe i naklejki krojone z papieru z klejem zimnym bądź termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Maszyny etykietujące proponowane przez Ultrapak mają parę szczególnych cech: wygodne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby separujące, karuzelę główną oraz samocentrujące platformy. Funkcjonalne profile etykieciarek dotyczą wszelakich osłon oraz konstrukcji urządzenia, co widocznie poprawia stopień bezpieczeństwa. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza znakomicie sprawdzi się przy zakładaniu naklejek papierowych na szyjki opakowań. Jest idealna do zakładania naklejek w kształcie litery „L” i „U” za sprawą kleju zimnego lub zestawienia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa układy rotacyjne daje możliwość wypełnienia po sobie dwóch rzeczy: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli i zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (przy użyciu równorzędnej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na nadzwyczaj dużą efektywność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 dodanych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tejże etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie trzon rolki), system cięcia banderoli, czujniki markerowe, receptory nadzorowania naprężenia folii, bęben do przenoszenia banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w przejrzysty sposób modyfikować z wykorzystaniem ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika i zmienia się mechanicznie. W zależności od rodzaju posiada akcesoria nadzorujące, centralny układ smarownic, zespół wykrywania i wydawania banderoli, urządzenie stopujące, komputerowy układ rozciągania oraz wyrównywania folii, mechaniczne odnajdowanie końca rolki z banderolami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do zarządzania maszyną, detektor niewielkiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i pokrywy zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z systemu liniującego banderole, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) oraz wałka klejowego. Ważnymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość etykiet na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, zredukowana liczba postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, dość mały pobór energii i zredukowanie wydatków na elementy zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zaprojektować poszczególne maszyny pakujące, które w prosty sposób można połączyć z funkcjonującą już linią fabryczną, jak i kompletne rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Wykorzystując je można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Ładowanie realizuje się z zastosowaniem nowych metod w aspekcie otrzymywania próżni, duszenia w workach próżniowych i napowietrzania towaru. Szczególnym rodzajem pakowaczek są te, które umieją doskonale zawinąć cielęcinę, podtrzymując jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są łatwe w czyszczeniu, pielęgnacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne elementy zamienne. Zazwyczaj są wyposażone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują rozmaite metody zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu ze stroną do ucięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to potrafią one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz workami PA. Skrótowo tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, do wypełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako urządzenia pełniące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to znacznie wygodniejsze oraz skuteczniejsze rozwiązanie. Jakiekolwiek projekty maszyn są wykonywane w oparciu o indywidualne potrzeby Kupującego, przykładowo. jego życzenia co do efektywności zamówionej linii produkcyjnej. Dodatkowo połączenia pomiędzy maszynami są w ów sposób projektowane. Kontrahenci mogą zatem dostosować linię do wybranego towaru, np. płatków owsianych.

Więcej informacji można uzyskać klikając w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok