Nalewarki i ich rodzaje w produkcji

Nalewarki i ich rodzaje w produkcji

nalewarki maszyny rozlewnicze i ich rodzaje

W przedsiębiorstwach przemysłowych, kiedy głównym elementem są substancje płynne np. napoje, żele dodanie maszyn rozlewniczych do działalności jest ogromnym krokiem w stronę zwiększenia efektywności pracy oraz zmniejszenia wydatków. Automatyzacja procesu: nalewania produktów sprawdzi się tak samo w przemyśle kosmetycznym i spożywczym oraz innych rodzajach działalności. Wśród maszyn rozlewniczych znajdziemy sporo rodzajów maszyn, jakie pozwolą na rozwój przedsiębiorstwa.

Nalewarki oraz nowoczesne systemy rozlewnicze

Specjalistyczne maszyny rozlewnicze szczególnie sprawdzają się do rozlewania płynów o odmiennej konsystencji: od produktów gęstych i rzadkich przez substancje klejące oraz te, jakie się silnie się pienią. Obok tego ich ogromną zaletą jest możliwość rozlewania do wielu rodzajów opakowań tak samo plastikowych jak i szklanych o różnych kształtach. Nalewarki mają wśród funkcji odpowiednie czujniki, dzięki którym dokładnie rozlewają produkt. Tą metodą przedsiębiorcy produkcji nie muszą martwić się o utratę towaru. To znacząco poprawia wydajność linii produkcyjnej.

http://www.nalewarki.net/

Oprócz dokładnej pracy nalewarek specjalne dozowniki mogą także nalewać towar do kilkunastu pojemników w tym samym czasie. W ten sposób znaczna ilość towaru trafia do opakowań w tym samym czasie. Wielkość pojemników również może różnić się od siebie. Co więcej warto zauważyć, że nalewarki mają także funkcję dozowania płynu zaczynając od dna opakowania, tą metodą zapobiega pienieniu się produktów pieniących.

Nowoczesne automatyczne nalewarki funkcjonują bez niezbędnej stałej kontroli operatora. Wystarczy kontrolować pracę nalewarki zgodnie z odpowiednimi wytycznymi. Prawidłowe ustawienie maszyny gwarantuje sukces.

Innowacyjne maszyny rozlewnicze stworzone dla produkcji

Na rynku maszyn rozlewniczych znajdziemy kilka rodzajów specjalnych nalewarek z różnymi systemami pracy. Da się wyróżnić nalewarki ciśnieniowe, próżniowe, wagowe i grawitacyjne. Każda z tych nalewarek przyda się w nieprzerwanym udoskonalaniu procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie oraz poprawieniu wydajności produkcji, za pomocą eliminacji typowych błędów ludzkich. Wysoko rozwinięta automatyzacja jest gwarancją wybitnej jakości łączonej z oszczędnością pieniędzy. Niżej opisujemy bliżej rodzaje maszyn rozlewniczych.

Nalewarki z przepływomierzami

Podstawową zaletą maszyn rozlewniczych z przepływomierzami jest ich niesamowita precyzja, jakiej wyniki wydajności nie przekraczają progu 0,5% błędu, to znaczy, że praktycznie nie zdarza się, aby opakowanie było niepełne lub przepełnione produktem. Wyjątkowe przepływomierze maszyn rozlewniczych dokonują pomiary strumienia do ustalonych danych, według rodzaju produktu oraz odmierzonej ilości w stosunku do pojemnika. Te nalewarki stosowane są głównie przy produktach pieniących się, żelach oraz napojach.

Nalewarki  tłokowe

Przy maszynach rozlewniczych tłokowych maszyna używa tłoki pracujące|ruszające się} w przeznaczonych w tym celu cylindrach, a za sprawą ciśnienia produkt jest odpowiednio dozowany do opakowań. W środku cylindra nalewarki ruchami góra-dół porusza się specjalny tłok zasysający lub wypychający płyn do dozownika wlewającego produkt do opakowania.

Maszyny rozlewnicze podciśnieniowe

Nalewarki podciśnieniowe wykorzystuje  się głównie w działalności alkoholowej, kiedy przelewane są płyny bez zawartości CO2. Nalewarki te ciągną ze zbiornika płyn pod ciśnieniem mnijeszym w porównaniu do atmosferycznego, by zatrzymać jak najlepsze walory wybranego produktu. Szczególnie ważne jest, by przy użyciu tego systemu maszyn rozlewniczych płyny miały niewielki stopień lepkości i gęstości, by praca maszyny była poprawna.

Nalewarki nadciśnieniowe

Nadciśnieniowe nalewarki są stworzone dla działalności, w których rozlewane są napoje gazowane z CO2 w składzie. Duża jakość nalewarek wytrzymuje wysokie ciśnienie wytwarzane w procesie rozlewniczym, oznacza to, że cechuje się ogromnym bezpieczeństwem w pracy z produktami gazowanymi. To ważne, ponieważ zbiorniki chodzą tam pod ogromnym ciśnieniem, dlatego wymagają lepszej ochrony. Warto zauważyć, że tego rodzaju nalewarki posiadają zaprojektowane czujniki kontrolne, jakie oceniają zawartość CO2 w danym napoju. Zazwyczaj takie nalewarki wykorzystywane są przy produkcji alkoholu, napojów gazowanych oraz wody gazowanej.

Systemy maszyn ciśnieniowo-przelewowe

Nalewarki ciśnieniowo-przelewowe skonstruowane są do działania głównie w branży kosmetycznej oraz spożywczej z uwagi na rodzaj obsługiwanych opakowań oraz typ towaru. Takie nalewarki sprawdzają się głównie do produktów rzadkich o niewielkiej lepkości. Dżemy, powidła czy gęste sosy mogłyby popsuć działanie nalewarek. Utworzone są one przede wszystkim do produkcji z opakowaniami PET lub szklanymi.

Jak widać kolejne wśród nalewarek ma nieco inne zadania, z tego względu żeby porządnie wybrać maszyny rozlewnicze do firmy, nalepiej sięgnąć porady fachowców. Doświadczony sprzedawca maszyn rozlewniczych na pewno pomoże wybrać właściwe technologie do potrzeb poszczególnych linii produkcyjnych. Szeroka oferta zapewnia obok nalewarek również pełne linie rozlewnicze wzbogacone w maszyny pakujące i etykieciarki.

Strona używa cookies
Ok