Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na początku należy wyjaśnić, do czego właściwie etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna seryjna, której przeznaczeniem jest nalepianie etykiet na przeróżne typy towarów. Przykładem mogą być butelki z rumem bądź winem. Posiadają podłużny kształt i najczęściej są zrobione ze szkła. Etykieciarka przenosi na nie etykietkę z fundamentalnymi informacjami: nazwą jednostki wytwarzającą alkohol, nazwą alkoholu, okresem ważności etc. W przypadku napojów wysokoprocentowych, np. wódki, etykieciarka musi koniecznie nakleić również banderolę akcyzową.

Jedną z wyjątkowo znanych firm dostarczających aplikatory etykiet jest P. E. Labellers. Firma zastosowała w praktyce kilka technologii przyklejania etykiet: etykiety samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety odcinane, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet może przyklejać etykiety na różnorodne rodzaje towarów, m in. na potrzeby napojów (woda źródlana, słodkie soki, gazowane napoje), do pożywienia (sosy, szybkie dania, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy dla kobiet, peelingi, balsamy po goleniu) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najkorzystniejsze pomysły, jeśli chodzi o znaczenie towarów. Od pewnego czasu ciekawostką jest metoda Adhesleeve, która polega krótko mówiąc na tym, że każda etykieta posiada charakterystyczne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie ten wytwórca zajmuje się dostarczaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Maya, Splendid bądź Rotaxa. Określone typy są w stanie umieszczać naklejki na pustych opakowaniach oraz wszystkich wypełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem albo żywnością.

Dobrze jest z całą pewnością przeanalizować sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, przykładowo modularnej. Za jej sprawą możemy znaczyć jednorazowo nawet 6 opakowań. Wynik finalny jest uzależniony od liczebności stacji, w jakie będzie wyposażona oraz od wielkości karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Pojemniki puste lub napełnione są układane dokoła nadrzędnej stacji, która robi obrót i w tym samym momencie wydaje etykiety.

Etykieciarki P. E. Labellers – czy warto kupić?

Jeżeli producent jedzenia, alkoholu bądź pudrów zamierza posiadać wydajną maszynę do wprowadzania etykiet na opakowania, to powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W naszym kraju jest tylko kilka placówek, które zajmują się importowaniem tak skomplikowanych urządzeń produkcyjnych oraz późniejszym ich serwisem. Warto jednak zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do seryjnej produkcji przez sporo lat. Etykieciarkę mamy możliwość dostosować do linii produkcyjnej, którą aktualnie ma konkretna firma.

Podstawową zaletą jest sama metoda Adhesleeve, jaka udostępnia możliwość likwidacji niepożądanych nakładów, przykładowo kosztów składowania kleju, nakładów na rozczynniki (zużywane są w etykieciarkach stosujących gorący klej), opłacania ponadplanowego czasu mechaników trudniących się sprawdzaniem systemów klejowych. Ogromnym walorem jest to, że nie musimy utrzymywać specjalistów – zatem zleceniobiorców z doskonałymi kwalifikacjami, bowiem obsługa aplikatora etykiet jest naprawdę prosta. Następuje przy pomocy panelu dotykowego.

Można ponadto liczyć na mniej przestojów na linii przemysłowej, większą wytrzymałość banderol i zredukowanie wydatków na energię (są związane z nagrzewaniem kleju w innych rodzajach aplikatorów etykiet).

Ile kosztuje etykieciarka?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers mają trzy wyjątkowe zalety: przystępną cenę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Projekt dowolnego aplikatora naklejek jest za każdym razem dostosowywany do oczekiwań Klienta. Jest opcja umiejscowienia takiej maszyny na jak najmniejszej przestrzeni oraz dodatkowo nie są złamane nakazy BHP. Każda z nich ma okrągłe ramy oraz wyjątkowe osłony, by zatrudniony podczas obsługi mógł czuć się stabilnie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są nadzwyczaj łatwe.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwykle od jej rodzaju, zatem od metody, w jakiej potem będzie pracować. Istotne jest również to, czy Kontrahent jest zainteresowany kupnem pełnej linii wytwórczej czy wyłącznie jednego aplikatora naklejek. Walorem innowacyjnej technologii jest to, że inwestycja zwraca się w niedługim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers rzadko ulegają uszkodzeniom i w ogóle nie są przyczyną dużych zastojów. Zwykle w tych okolicznościach są poddawane ocenie: współczynnik zawodności oraz przeciętny czas przestoju linii.

Prócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię przemysłową w kolejne nowoczesne maszyny, przykładowo inspektory opakowań, zakrętarki lub nalewarki. Na efektywność produkcji wpływają wszystkie urządzenia, które uczestniczą w wytwarzaniu towarów oraz pojedynczy pracownicy. Efektywność samej etykieciarki jest uzależniona od większej ilości czynników niżeli parametry techniczne.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o nanoszeniu etykietek na towary, kliknij w link po prawej stronie – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok