Rodzaje pakujących maszyn dobre dla twojej linii produkcyjnej

Rodzaje pakujących maszyn dobre dla twojej linii produkcyjnej

Rodzaje maszyn pakujących dla linii produkcyjnej

Opakowania produktów to podstawowy wśród najistotniejszych etapów sprzedawania. Konsumenci skupiają nie tylko swoją uwagę na sposób opakowania każdego produktu – czy odpowiada wizulanie, czy jest funkcjonalne, ale też na bezpieczeństwo i dużą jakość w czasie transportu. Istotne jest by towar w estetycznym opakowaniu dotarł na półkę sklepową czy bezpośrednio do konsumenta w doskonałym stanie. Z uwagi na to także pakowanie do transportu ma ogromne znaczenie. Z uwagi na to także w ofercie dostępny jest spory wybór maszyn pakujących, które nie tylko mają za zadanie dobre opakowanie samego produktu, ale także za opakowania zbiorcze. Wdrożenie automatycznych systemów pakowania do działalności znacznie ułatwia i popędza proces, wobec czego działalność oszczędza pieniądze i zyskuje.

Co więcej maszyny pakujące jak np. kartoniarki czy celofoniarki sprawdzą się w różnych profilach firm. Automatyzacja jest ciągle mocniej ceniona  szczególnie, że włączenie systemu pakowania do firmy równa się efektywnej pracy. Obok tego przedstawiane maszyny pakujące sprowadzane są od wybitnych dystrybutorów, a w razie potrzeby zawsze osiągalne są oryginalne zamienne części i serwis, jakie zapewnią ciągłość produkcji. Przed finalizacją zakupu dopasowanego systemu dostępne są testy i prezentacje poszczególnych maszyn pakujących, żeby pokazać ich atuty i zachęcić, że warto z nich korzystać.

Typy systemów maszyn pakujących

Rodzaje maszyn można podzielić na kilka metod. Inną metodą systemy będą pakować biorąc pod uwagę typ produktu. Systemy pakowania produktów sypkich, a produktów płynnych potrzebują innych rodzajów opakowań, a więc także innych systemów maszyn pakujących. Podobnie jest, jeżeli weźmiemy pod uwagę typ opakowania. W sprzedaży dostępne są maszyny, które są przygotowane do opakowania w kartony, inne stworzone do opakowań plastikowych, słoików, wiader, garmażeryjnych tacek oraz worków foliowych i papierowych. Rodzaje maszyn pakujących podzielimy także z uwagi na metodę zamykania opakowania. W inny sposób funkcjonują maszyny używające zamknięcia strunowe, inne stosują korki lub nakrętki. Podobnie opakowania zbiorcze potrzebują właściwej do tego maszyny. Mogłoby się wydawać, że liczba niezbędnych maszyn pakujących jest spora, z tego względu w ofertach dostępne są kompletne linie pakujące. Każdy jeden fragment dopasowywany jest do wymagań linii produkcyjnej, toteż prawidłowe włączenie maszyn pakujących z pomocą fachowca jest szczególnie istotne.

Dlaczego kartoniarki to najbardziej znane maszyny pakujące

Najczęściej wykorzystywanym materiałem wśród wszystkich opakowań są kartoniki. W wielu przypadkach produkty, jakie mają już swoje opakowanie, często ukrywane są pod dodatkowym opakowaniem w postaci kartonika. Taką praktykę najczęściej możemy dostrzec na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym. Co więcej opakowania zbiorcze i wysyłka produktów także stosuje opakowania kartonowe, wobec tego kartoniarki są popularnymi maszynami, które włączane są w praktycznie każdym rodzaju przemysłu. Najczęściej stosowane kartoniarki to maszyny, jakie robią kartonowe owijki tzw. wrap-around i kartony klapowe.

Kartoniarki mają także wiele korzyści pod względem automatyzacji pracy. Wiele kartoniarek takiego rodzaju jest przygotowana do sięgania kartonu ze składu oraz pakowania pojemników od góry, układając w kartonie produkty o uprzednio uformowanej konfiguracji. Należy dodać, że w pełen system kartoniarek jest zorganizowany tak, by stała produkcja była niezaburzona. To oznacza, że maszyny takie jak kartoniarki dbają o to, by produkty nie zbaczały z linii, zauważane były produkty wywrócone, a także żeby możliwa była separacja produktów. Tym sposobem ładowanie produktu przez kartoniarkę przebiega szybko i sprawnie. Podobnie formowanie kartonu przebiega z wielką starannością. Kartoniarki zaprojektowane zostały tak, by kartony były właściwie składane, dzięki mechanicznym dociskom, a specjalny klej topliwy zabezpiecza karton przed ponownym rozłożeniem i zgnieceniem. Poszczególne te części pakowania kartoniarkami sprawiają, że towar jest opakowany bezpiecznie i estetycznie, a to przy minimalnym wkładzie pracy ludzi.

http://www.kartoniarki.eu/

Systemy maszyn i tuneli pakujących, czyli zbiorowe opakowania

Istotną rolę dla firm pełnią także systemy maszyn pakujących, jakie mają za zadanie zamykanie opakowań zbiorowych. Maszyny i tunele pakujące przygotowane zostały po to, by opakowania pojedyncze takie jak butelki, puszki, wiaderka, słoiki oraz mniejsze kartoniki pakowane były w zbiorowe opakowania takie jak zgrzewka foliowa albo tekturowa tacka. Nie tylko upraszcza to przewóz pojedynczych produktów, ponieważ w ten sposób są bezpieczniejsze, co minimalizuje ryzyko ich zniszczenia lub potłuczenia, ale także dyktuje sprzedaż sporej ilości produktu . Łatwo jest zaproponować hurtową sprzedaż produktów w opakowaniach zbiorczych. Co więcej systemy maszyn pakujących zbiorczo, podobnie jak kartoniarki, zaprojektowane zostały do tego, by pakować produkty w sposób ciągły, precyzyjny i bez zbędnych postojów produkcji. Wykorzystywana folia albo elementy kartonowe dopasowywane są do produktów, żeby cała produkcja funkcjonowała sprawnie i szybko.

Strona używa cookies
Ok