Malowanie bawialni i sal zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to interesujący pomysł na spędzenie popołudnia. Są one interesującym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować idealne miejsce do gier dla dzieci, które będzie dostosowane do ich wieku. Dlatego tak istotny jest profesjonalny dobór kolorów oraz motywów występujących w bawialniach. Otoczenie można dodatkowo uatrakcyjnić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w świecie dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one pobudzać rozwój dziecka: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest właściwy dobór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Na uwadze trzeba mieć to, że to jakich kolorów używa brzdąc gdy maluje albo rysuje, bardzo często obrazuje jego odczuwanie emocji. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek kontra zwierzątka

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale najczęściej widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dodatki inwestują także osoby organizujące imprezy dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Wybór jest ogromy. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Pixar i DreamWorks. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy pomysłowość dziecka. Rysunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto uzależnić od wieku dzieci, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Najlepiej, gdy wszystkie elementy się uzupełniają i płynnie przechodzą. Jeśli wybierzemy jako motyw dominujący rysunku na przykład: las tropikalny — można ciekawie zaakcentować strefy w sali zabaw. Rysunki z wodopojem czy jedzącymi małpkami mogą znajdować się blisko stolików, czy zdobić część przeznaczoną na salę urodzinową. Liany i wysokie konary drzew idealnie sprawdzą się jako zaznaczenie części wspinaczkowej. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Często to właśnie maluchy mają najlepsze pomysły. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – wybór farby

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Pamiętać musimy o tym, iż pośród maluchów są też alergicy. Dlatego tak ważny jest dobór niezagrażających produktów.

Plusy

Wykorzystanie tego typu rysunku jako dekoracji wszystkich sal do gier to świetny plan na wyróżnienie się wśród innych tego typu miejsc, a obecnie ma to gigantyczne znacznie. Maluchy zapamiętają piękne elementy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu absolwentów wydziałów sztuk pięknych proponuje swoje usługi. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek istotne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni, nie tylko przedszkola —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok