Nauka pływania dla niemowląt

Nauka pływania dla niemowląt

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też doskonała możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, prezentują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój malców. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich miłym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc doskonale dostosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeśli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla rodzica jak i maluszka. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w szkółce. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie pociech. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie powinno się uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i świetnie się bawią, dodatkowo mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wejść do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też komuś pomóc, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają całkiem sporo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chciały z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, wykonywaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych dobrych stron. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok