Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy wiemy z doświadczenia, iż genialne imprezy to takie, które absolutnie nie są ułożone bardzo drobiazgowo – zatem mnóstwo rzeczy najzwyczajniej w świecie dzieje się pod wpływem chwili. Często jest tak, iż im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni i nie chce nam się wyruszać do przyjaciół, wtedy impreza jest jeszcze bardziej interesująca. Natomiast jeśli rozpoczynamy pierwsze przygotowania jeden tydzień wcześniej (kobiety nabywają czasem „wystrzałowe” stylizacje z takiej okazji oraz dopasowują makijaż), to prywatka okazuje się śmiertelnie nudna i zamierzamy bezzwłocznie z niej zrezygnować. Osoba, która jest inicjatorem nie może całkiem przewidzieć wszystkich zdarzeń, może tylko zasugerować pewne ramy, m in. iż o godzinie 12.00 w Sylwestra osoby zaproszone będą popijać szampana na świeżym powietrzu i obserwować fajerwerki. Jego nadrzędnym celem jest jednakże to, aby niczego zaproszonym osobom absolutnie nie zabrakło. Genialnym pomysłem jest zrobienie gustownej ramy muzycznej, np. na prywatce będzie wygrywał kultowy DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy nie opiera się wyłącznie na zawiadomieniu kolegów i koleżanek sms-em oraz umieszczeniu napojów alkoholowych na stole. Właśnie – jeśli kierujemy swoją uwagę na zaproszenia. Przesyłanie prowizorycznych sms-ów w formie: „w piątek dyskoteka, jesteś zaproszony”, „w piątek widzimy się u mnie, zabawa do białego rana” albo „wstąp, zabawa u mnie”, jest troszkę pospolite. Interesującym zamysłem jest zatem opracowanie zaproszeń i odręczne ich uzupełnienie, albo nadanie informacji, lecz o troszeczkę innym wyglądzie, między innymi:

„W związku z powszechnymi listami obywateli, zwierzchnik wszelakich włości król Michaił I, jako że jest przywódcą szczodrym, wzywa na legendarną wieczerzę pod „Pachnącą Karkówką”, kiedy tylko w sobotę Słońce ukryje się za widnokręgiem. Nieodwołalnie należy mieć luźne odzienie i solidną porcję dobrego nastroju. Na wieczerzy aranżowaniem melodii zajmie się wspaniały DJ, zaś biesiada zakończy się wtedy, kiedy wszyscy zaproszeni goście zapadną w błogi sen lub wrócą do swoich dworów.”

Brzmi bardziej intrygująco, prawda? Zapewne o wiele więcej znajomych dotrze na zabawę po otrzymaniu owej wiadomości. Musimy wspomnieć, żeby krótko mówiąc nie była zbyt pompatyczna – powinna mieścić właściwą porcję powagi oraz humoru. Jakich błędów całkowicie unikać? Przykładowy sms bądź zawiadomienie w formie kartki absolutnie nie może nikogo dotknąć. Podarujmy sobie definiowanie znajomego niezbyt przyjazną ksywką (choćby jeżeli na konkretną osobę w ten sposób mówią inni), notowanie czyichś cech charakteru (głównie ujemnych) i pozostałych analogicznych rzeczy.

W przypadku kiedy drukujemy zaproszenia, wtedy mówiąc w skrócie nie muszą one mieć formy ładnej kartki zapełnionej tekstem. Absolutnie nie muszą to być też kartki nabyte w sklepie z artykułami papierniczymi lub w sieci. Oryginalnym pomysłem jest własnoręczne opracowanie graficzne zaproszeń, np. w postaci listu na papirusie rodem z XIII wieku. Wszystko jest uzależnione naturalnie od profilu uroczystości, przykładowo czy goście będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tu uwidacznia się pierwszy, oraz jednocześnie przypuszczalnie najważniejszy temat: czy któryś z przyszłych uczestników ma reakcję alergiczną bądź nietolerancję na jakieś potrawy? Jakie są gusta kucharskie zaproszonych osób? Czy planują przebywać na świeżym powietrzu przy grillu czy spożywać wytworne posiłki w dobrej restauracji? Na ciekawej imprezie napój wysokoprocentowy absolutnie nie „zamaskuje” smakowitego jedzenia, innymi słowy, iż dania muszą zajmować naczelne miejsce, a nie białe wino lub śliwowica. Każdy doskonale wie, iż absolutnie nie można pić na tzw. „goły żołądek”. Póki goście rozpoczną popijać znakomitej klasy trunki wyskokowe, powinni cokolwiek przełknąć. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich gustów, przykładowo w przypadku kiedy koleżanka ze studiów reaguje alergicznie na marchew, wtedy świetnie by było, jeśliby na ławie zostały postawione posiłki bez tego warzywa. W przypadku kiedy kolega z pracy ma kłopot z nietolerancją owsa i innych zbóż i laktozy, to dobrze jest zrobić przynajmniej 2-3 potrawy głównie dla niego. W innym przypadku będzie pozostawał przy stoliku i zupełnie nic nie jadł, bądź przyniesie własne jedzenie, a na taką sytuację ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwalać żaden inicjator imprezy (jeśli troszczy się o to, ażeby wszyscy przybyli goście dobrze się bawili). Koszty zabawy mamy możliwość oczywiście podzielić na wszystkich zaproszonych gości – razem z kosztami wynajęcia DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie po prostu ze sobą trunek oraz wcześniej omówione posiłki. Należy jednakże monitorować, aby ogólnie rzecz ujmując nie pojawiło się 30 puszek z wódką i jedyne czerwone wino (czy na odwrót). Co każdy gość bierze należy ustanowić na wstępie.

Jeśli planujesz zaprosić na swoją prywatkę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to wejdź w odnośnik obok – www.dj-lodz.pl – a odnajdziesz pod nim atrakcyjne informacje.

Strona używa cookies
Ok