Paintball laserowy – świetna rozrywka dla każdego

Obecnie ziemianie coraz częściej próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie wystarcza nam już tradycyjne wyjście na piwo, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na niezapomnianą wycieczkę działową pracujących razem lub spędzenie czasu z grupą przyjaciół stał się paintball. Niektórzy amatorzy tej pełnej adrenaliny rywalizacji zdecydowali się przejść na laser tag – często obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Na pewno nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie widzimy najważniejsze dysproporcje między obiema formami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej kategorii paintballa, co powoduje, że ból nie jest już problemem. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale niezależnie od tego – walka wiązką światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak spotykających się na arenie jak i otoczenie. Nie musimy zapewnić szczególnych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przyglądać się rzesza fanów, skupiająca się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum wydarzeń.

Ktoś słusznie spyta – co w kwestii światła, które emituje broń, używana przy laser tagu. Wszystko polega na wykorzystaniu podczerwieni, całkowicie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący i zasiadający na widowni mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich trzeba zaznaczyć temat ubioru do gry w laser tag. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, przyśpieszone bicie serca i dobra zabawa idą w parze z zaawansowanymi osłonami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Na pewno to ostatnie nie jest wygodne, kiedy panuje solidny upał w lipcu czy miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój może być praktycznie dowolny, i dlatego otrzymujemy w pakiecie luksus oraz komfort podczas zmagań.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – rozrasta się grono przyszłych graczy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu należytych środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż na ogół jest zobowiązany pokazać konieczne specjalne potwierdzenie ze strony opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Prawdopodobnie spory ułamek z Was minimum raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach paintball laserowy powoduje, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – podczas gry w laser tag nie ma zastosowania przepis, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Renomowana spółka proponująca grę w paintball laserowy najprawdopodobniej spróbuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z naszego kraju lub zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Jest oczywistym, że nie licząc samej broni, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niebanalne rozwiązania, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia zawodów i poczucia się jak doświadczony zawodnik wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Wymieniliśmy już niemało pozytywów paintballa laserowego. Wszystkie one, w połączeniu z dosyć niskimi cenami prowadzą do tego, że ta forma rozrywki stał się niezłym planem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w towarzystwie dobranej grupy osób, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. Obecnie zwykła impra klubowa może być dodatkiem, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z właściwą dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag świetnie wypada także przy organizowaniu integracji zatrudnionych w danej firmie. Kolejnym atutem staje się to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz poprowadzić ciekawą godzinę WF-u lub urządzić uczniom letnisko.

Pamiętajcie o jednym – przeważająca część firm wymaga rezerwacji, a jak spojrzymy na rosnącą popularność laser tagu, warto zapewnić sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy już mamy ustaloną godzinę, należy przyjcie trochę wcześniej oraz zapoznanie się z normami, dominującymi na obszarze obiektu proponującego rozgrywkę. Kiedy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok