Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

wynajem telebimów obsługa masowych wydarzeń ekrany LED

Wyświetlacze diodowe od pewnego czasu są trwałym punktem miejskiej anatomii. Miejsca, w których są przymocowane, nabierają całkiem odmiennego charakteru. Są chętniej oglądane, a materiały promocyjne dużo szybciej są przyswajane przez potencjalnych Klientów. Technika LED na pewno posiada mnóstwo walorów, lecz krótko mówiąc nie należy do najtańszych. Warunki pogodowe nie wywierają wpływu w jakikolwiek sposób na intensywność telebimu, ani na metodę przedstawiania poprzez niego poszczególnych obrazów. Poniektóre są rzeczywiście bardzo jasne, że można się im przypatrywać z odległości co najmniej 40 metrów. Ponadto słońce wcale nie stanowi poważniejszego kłopotu – wszystkie obrazy są całkowicie widoczne. Dzięki używaniu ochrony IP 65 ekrany LED odpowiednio działają w czasie śnieżycy, gradu bądź nawałnicy. Obecnie są traktowane jako strategiczny sposób do dostarczania rozmaitych informacji, np. reklam, kursów walut bądź rezultatów sportowych. Jako innowacyjne narzędzie marketingowe ekrany LED stały się wprost nieodzowne.

Jaki wybrać telebim?

Wiele małych rzeczy stało się wielkimi właśnie dzięki reklamie – to sprawa banalna. Aby zwiększyć sprzedaż, przykładowo rozbudować grono oddanych Kontrahentów oraz zaintrygować nowo-powstałych, powinniśmy obowiązkowo wybrać sposób reklamy. Instytucje, jakie potrafią wydać większą ilość pieniędzy, będą umieszczały spoty promocyjne na dużych ekranach LED czy zachwalać własne produkty w TV. Jak realnie prezentuje się sytuacja z telebimami? Czy wynajem ekranów jest teraz doprawdy taki rentowny? W jaki sposób ma się sprawa z ekranami diodowymi od strony technicznej? Co zrobić, aby po długim okresie (np. po paru latach) emitował reklamy jak nowy? Ogólnie rzecz ujmując nie można pokrótce odpowiedzieć na wszelkie pytania, bo niektóre rzeczy wiedzą głównie osoby świetnie rozumiejące branżę.

Przewidując kupno lub wynajem telebimów, musimy spojrzeć na kilka głównych spraw, jakie mają olbrzymi wpływ na jego pracę po długim okresie. Nie chodzi jedynie o opłatę i jakość, na które na początku zwracają uwagę klienci.

Odmiana diod, z których został skonstruowany ekran LED

Wyżej wymieniony parametr decyduje o żywotności telebimu, jego wyrazistości oraz… kosztowności. Ekrany LED niezwykle tanie są zwykle zbudowane z chińskich diod, które mają niezmiernie niewielką jasność oraz mogą przynosić bardzo dużo problemów w trakcie renowacji. Poza tym często widać niejednolity kolor ekranu, które są najzwyczajniej w świecie rozbieżnością temperatur, która dokonuje się w diodach o rozmaitych kolorach. O wiele bardziej dochodowy jest dzisiaj wynajem ekranów LED, które są tworzone w Tajwanie. Nie łudźmy się jednak – najdoskonalsze ekrany LED są wykonywane w USA i Japonii.

Sposób łączenia indywidualnych diod

Ważne jest także to, czy są spajane ręcznie czy przemysłowo. Jeśli chodzi o diody instalowane ręcznie, powinniśmy liczyć się z tym, iż oddzielne diody są w stanie ulec awarii i będą wygasać. W rezultacie na telebimie będą obserwowalne nieoświetlone punkciki, natomiast renowacja też nie należy do najprzyjemniejszych. Diody mocowane mechanicznie ogólnie rzecz ujmując nie zrobią nam wspomnianych kłopotów.

Czytelność ekranu LED

Nie może być uzależniona od czynników meteorologicznych, przykładowo ciepłoty powietrza czy nasłonecznienia. Czytelność na poziomie 5.000-7.000 cd wystarczy, by móc pokazywać reklamy w którychkolwiek warunkach, chociażby podczas intensywnych deszczów.

Oprogramowanie

Należy bezwarunkowo rzucić okiem na oprogramowanie, z wykorzystaniem jakiego będziemy mieli możliwość wprowadzać zmiany na telebimie, a konkretniej emitować następne treści reklamowe, ustawiać je w wybranej kolejności etc. Doskonale by było, jeżeliby telebimem można było sterować zdalnie (a więc poprzez Internet). Jednym z najpopularniejszych programów jest bez wątpienia Screen Show przedsiębiorstwa Revolution-Tech. Można za jego pomocą tworzyć doprawdy rozbudowane konfiguracje spotów, a to zarówno dla firmy podnajmującej telebim, jak również dla oferenta, jest niesłychanie istotne.

Czy opłaca się inwestować w telebimy?

Całość zależy od tego, w jakiej strefie będzie zainstalowany, jaką będzie posiadać wielkość oraz klasy. Jeśli kupimy chiński telebim, wówczas na pewno musimy mieć na względzie to, że będzie potrzebować sporej liczby reperacji, natomiast co za tym idzie – nakładów finansowych. Telebim ma wyjątkową przewagę ponad innymi wewnętrznymi nośnikami treści reklamowych, np. billboardami. Inna jest najzwyczajniej w świecie dostrzegalność obrazu. Konsumenci mocno kierują uwagę na pomysłowe treści reklamowe, które interesują analogicznie jak obrazy w kinie. Dla niektórych osób opłata wynajęcia telebimu będzie z pewnością ceną zaporową, zaś na zamontowanie ekranu LED należy posiadać określone pozwolenie (nie wolno przymocować zaprezentowanego ogromnego obiektu w losowym miejscu). Trzeba wspomnieć, iż monitory LED nie mogą być umieszczane wertykalnie do jezdni, bo rażą wzrok kierowców – są zatem traktowane troszeczkę jak zagrożenie. Należałoby jednak zakupić bądź pożyczyć dobrej jakości telebim, gdyż Odbiorcy w przytoczonym przypadku dużo lepiej zauważają treści promocyjne. A firmy dużo lepiej płacą za transmisję materiałów, gdyż przedkłada się to na sprzedaż.

Jeżeli jesteś zainteresowany zaprezentowaną metodą reklamy, kliknij w link znajdujący się w tym miejscu – Ekrany LED

Strona używa cookies
Ok