Kubek termiczny idealny dla każdego

Termiczny kubek idealny na każdą okazję

O termokubkach myślimy przważnie w okresie zimowo-jesiennym, kiedy planujemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują ciepło, ale też są doskonałe do przechowywania zimnego picia w upały. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego korzystania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na długo zatrzyma ciepło kawy czy herbaty lub zimno picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać cały czas, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli decydujemy się na zakup kubka termicznego, najlepiej na początek przemyśleć parę istotnych elementów. Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz parametry zachowania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest przykrywka . Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać temperaturę wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Należy też sprawdzić formę termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej pojemności zawiodą na dłuższych podróżach, ze względu na to w tej sprawie najlepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Kubek termiczny idealny do pracy lub do biura

Termiczne kubki przważnie nabywamy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od stylu pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty kubek ceramiczny, szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one słabiej trzymają temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być przede wszystkim lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to zazwyczaj wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do tornistra oraz nie sprawią trudności w korzystaniu. I choć krócej zachowują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się jak np. kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny wyśmienity na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się też na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, warto kupić kubek z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je porysować, ale sprawdzą się za sprawą swoich zalet.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę z reguły chcemy, by kubek termiczny jak najdłużej utrzymywał temperaturę picia wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie kubki termiczne najlepiej wśród innych zachowują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę przez wiele godzin. Ponadto mają solidną konstrukcję i są niemal obojętne na uszkodzenia. Minusem stalowego kubka jest tylko jego waga, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W aucie trzeba bardzo uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze utrzymuje temperaturę. Kubki termiczne szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, by byłby odpowiednie do auta. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe oraz przez długi czas zachowują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zazwyczaj myślimy nad dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość ładnych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Strona używa cookies
Ok