Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Fryzjer – szukamy dobrego fryzjera

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie efekt regularnej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które muszą być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i stosunek do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, które fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są też certyfikaty, które zwykle można zobaczyć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer nieprzerwanie się udoskonala – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien posiadać również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wymyślne upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele lub inne okazje. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, żeby minął w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na opowiadaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów należy się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto też zwrócić uwagę na to, jak wiele czasu fryzjer przeznacza bezpośrednio swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt mało uwagi. Bywa również, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jaki sposób fryzjer dba o czystość salonu. Jeżeli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Należy też zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony raczej nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest świetny, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Tępy sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet największe umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest silniejsze stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.fryzjer-torun.pl/

Strona używa cookies
Ok