Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie obniża się, co sprawia, że staje się ona wiotka oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które chciałyby zachować młodość , mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak te działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody stają się mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Z reguły różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technika HIFU może być również stosowana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co mobilizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest wspaniałą metodą redukcji cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii kryje się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki powodują, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co daje zamierzone oraz długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 16 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się co raz bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z niektórych części ciała może być za ciężka, by utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym ze względu na to, że pacjenci wymagali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Współcześnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, układając ją i naciągając, żeby uzyskać przewidywany efekt. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy lub szyi ma poprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Z reguły opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

http://odchudzanie.torun.pl

Strona używa cookies
Ok