Porady na temat dekoracji ślubnych

Porady na temat dekoracji ślubnych

organizacja ślubów toruń

Ślub to dla wielu osób kluczowe wydarzenie w całym życiu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że osoby, które biorą ślub, troszczą się o to, aby był to dzień wyjątkowy. Dlatego coraz więcej par sporą część uwagi poświęca temu, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to jak prezentuje się lokal, a także wnętrze miejsca, gdzie odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, czyli ogólnie rzecz ujmując – idzie o sprawy oprawy wizualnej.

Minęły czasy, kiedy starczył jeden nijaki kwiatek na stole, kolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – w końcu jest to ogromnie znacząca ceremonia i możliwości na stworzenie jej cudownej oprawy wizualnej jest na pewno wiele. W takim razie jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym warto pamiętać?

Efektowne i modne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są na ogół zrobione kryształu, drewna, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli chodzi o dominujące kolory, to nie muszą to być tradycyjna biel, czy odcienie ecri czy czerwieni. Coraz częściej narzeczeni wybierają inne kolory, często niezwykle intensywne. Popularnością cieszy się np. purpurowy, lazurowy oraz zielony.

Ciągle bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym na weselach jest baśniowe światło LED. Jest ono szybkie w podwieszaniu, prezentuje się efektownie, i przede wszystkim tworzy niesamowite wrażenie. A dodatkowo oświetlenie jest w stanie zatuszować niektóre defekty wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast oświetlenia ledowego, stawiają latarenki albo tylko świece.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Zasadniczo to mamy możliwość wszystko upiększyć, gdyż ozdoby nie muszą być ani jednostajne, ani stereotypowe, opcje są wręcz nieskończone: od dekoracji z kwiatów (takie jak bukiety na stoły), przez dobrane podświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o charakterystyczne i najczęściej dekorowane elementy na imprezach weselnych, to niewątpliwie są to stoliki oraz krzesła. Na stoły zazwyczaj stawia się kompozycje kwiatowe w kryształowych flakonach, kartoniki z nazwiskami gości weselnych, małe upominki. Na krzesła zakłada się eleganckie pokrowce, ozdabia je się oprócz tego taśmami i kwiatami. Na osobną wzmiankę zasługuje również stół pary, który zazwyczaj wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeśli idzie o pomysły na dekoracje ślubne, często elementy ozdobne przyjęcia weselnego współgrają z aktualną porą roku. Np. w lato na stolikach stawia słoneczniki, zamiast tradycyjnych róż. Dekoracje weselne możemy również obmyślić w taki sposób, by oddawały one charaktery pary młodej czy ich hobby. Tak jest m. in. w przypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy są z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Jednak z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z planowaniem wesela znajdzie się również czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Małżeństwa które ślub mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko pracochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego dekorowania niezwykle odbiegał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Obecnie wybór dekoracji i możliwości ich przeznaczenia jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym tematem, wybór spośród tylu możliwości, może zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież dekoracje dotyczą nie tylko wnętrz. To również np. ozdoby na pojazd pady młodej czy zdobienie drzwi prowadzących na salę weselną.

Oczywiście nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z pięknych dekoracji ślubnych. Para nie musi także zgadzać się na dekoracje weselne, które są „w zestawie” opłaconej restauracji lub innego lokalu. Nie łudźmy się – takie ozdoby są przeciętne i przeważnie nie pasują przykładowo do charakteru imprezy weselnej tła muzycznego itp.. Notabene zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały charakter ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć fachowej firmie, która wyczaruje doskonały nastrój w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje pozostałe propozycje, zainspiruje, a najistotniejsze – odciąży was z obowiązków, które mogłyby być stresujące i pracochłonne.

Dekoracje ślubne warto zlecić profesjonaliście

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej ma też inne korzyści. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba nabywać dekoracji na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii ślubnych dysponują własnymi dekoracjami. Dzięki temu odpada kłopot związany z kosztami na ozdoby, które przepięknie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozbieranie i szukanie miejsca, gdzie można je schować, jest dość uciążliwe. Ponadto większość z motywów ozdobnych jest niepraktyczna do wykorzystania we własnym mieszkaniu.

Organizacja ślubu przez agencję

Na początek taka agencja omówi z tobą twoją wizję, weźmie pod uwagę twoje pomysły i możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji ślubnych, w tym także kolory i ułożenie kilku z nich a potem przygotuje projekt dekoracji ślubu.

Takie wyjście posiada dużo zalet. Oprócz tego, że nie będziecie musieli martwić się, tym, czy wszystko zostało zrealizowane i czy dekoracje będą dopasowane do siebie to dodatkowo przyoszczędzicie mnóstwo czasu oraz nerwów. Jeśli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno warto poznać możliwości, które oferuje konsultantka ślubna. Aby poznać więcej wskazówek o organizacji oraz dekoracji na weselu, kliknij w poniższy odnośnik: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok