Sprzątanie domu nie musi być trudne

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znów sprzątanie, a Ty nie wiesz jak to wszystko zrobić. Są chwile, gdy pragniemy odkryć metodę na ekspresowe porządki. Wróżka tutaj za dużo nie zrobi. Trzeba po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasami wchodząc do domu koleżanki zastanawiasz się na pewno: kiedy ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, liniejący czworonóg, pełny etat, siłownia i jeszcze ma czas na sprzątanie. Wyjścia są dwa – albo Twoja znajoma lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka praktycznych trików na co tygodniowe utrzymanie porządku w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, chyba że, zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy kompleksowej firmy sprzątającej. Wszystko zależy od Ciebie. My pragniemy Ci dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka zawodowych wskazówek i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie ubikacji to jedna z najtrudniejszych czynności. Przede wszystkim dlatego, że z uwagi na wilgoć dużo prościej gromadzą się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeżeli chcesz, aby Twoja ubikacja była regularnie schludna i ładnie pachnąca musisz zadbać o właściwą konfigurację elementów wyposażenia. Usuń wszelkie niepotrzebne rzeczy i ułóż meble tak, żeby w miarę możliwości, nie zachowywać niedostępnych zakątków. Im skromniejsza łazienka, tym szybciej ją umyjesz. W sumie do wyczyszczenia toalety potrzebujesz 3 produktów – płynu ogólnego, płynu do czyszczenia okien, i płynu do czyszczenia ubikacji. Taki zestaw da Ci odpowiednie rezultaty. Przy każdym sprzątaniu noś gumowe rękawiczki które ochronią Twoje dłonie przed niekorzystnym działaniem płynów żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wyniesienia z niej wszystkich ozdób, pudełek i generalnie całego małego wyposażenia. Na początku zamieć podłogę, a następnie spryskaj ubikację płynem. Dalej, spryskaj płynem ogólnym wszelkie akcesoria łazienkowe – od umywalki aż po wannę i po kolei je odśwież ściereczką. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na zakończenie spłucz stosownie ubikację jak i posadzkę. Czyszczenie toalety przynajmniej raz na tydzień, zagwarantuje jej czysty wygląd. Wystarczy tylko 30 minut w tygodniu.

Praktyczne sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. Każdego dnia, na skutek gotowania produkowane w niej kolejne zanieczyszczenia. Najgorszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu staje się ciężki do umycia. Żeby zapobiec temu problemowi należy przecierać płytę niezwłocznie po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to 1 minutę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Kolejnym, w istocie największym źródłem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zdumiona? Na takich akcesoriach wyposażenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do szatkowania skupia się o połowę razy więcej mikrobów aniżeli na desce klozetowej. Produkcję mikrobów ułatwia zestawienie wilgoci, temperatury i resztek jedzenia. Dlatego też, po każdym myciu, powinno się myjkę starannie odsączyć i powiesić w przewiewnym miejscu, aby mogła szybko się wysuszyć. Wymieniaj ją w każdym tygodniu, a zlikwidujesz groźne bakterie w prywatnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na kubkach? Oczyszczenie ich jest naprawdę łatwe, a przydatne nam będą w tym nietoksyczne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy przykryć szklankę sodą do pieczenia połączoną z jednym z tych dwóch elementów. Chwilę zaczekać i wyszorować gąbeczką. Rezultat gwarantowany. Co więcej powinno się posprzątać w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu chowamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce znacząca jest organizacja miejsca. Nie kupuj zbyt wiele na jeden raz. Napakowana lodówka sprawi, że żywność dużo łatwiej się zepsuje. Na górnej półce postaw produkty z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe wypieki. Na kolejnych półkach musi znaleźć się żywność do podgrzania (np popołudniowy obiad), a także szynki i produkty mleczne. Dolna pólka jest najchłodniejsza, więc w tym miejscu dobrze jest zorganizować miejsce dla świeżego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej komorze możemy pomieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie wyroby jak majonezy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do kobiet, które nie chcą sprzątać, bądź nie znajdują na to czasu. Zarezerwowane usług zawodowej sprzątaczki domowej na określony okres czasu, uprości Ci zapoznanie się z fundamentalnymi regułami sprzątania. Dalej będziesz mogła je zastosować własnoręcznie. Obecnie firmy sprzątające oferują nam kompletne usługi porządkowe w uczciwej cenie. Zajmują się nie tylko myciem kuchni i ścieraniem brudu. Świadczą także usługi takie jak pranie, sprzątanie dywanów lub sprzątanie po imprezach, co jest uciążliwe dla każdego z nas. Cena pojedynczego sprzątania budynku to wydatek rzędu 100 złotych. Może dobrze jest zatem, zastanowić się nad wynajęciem kompetentnej firmy sprzątającej?

Jak zauważacie sprzątanie bynajmniej nie jest uciążliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w świeżym i pachnącym domu poczujecie się odprężeni. W nagrodę za wykonane porządki możecie wyjść do teatru, czy kupić sobie elegancką bieliznę, co będzie dobrą motywacją na kolejny raz. Nabądź również subtelne zapachy w kompozycji spryskiwacza, lub świeczki, a szybko pokochacie domowe porządki.

Każda z Was może zostać idealną panią domu. Jeżeli jednak nie dysponujecie wystarczającą ilością wolnego czasu, skorzystajcie z usług rzetelnej firmy sprzątającej. Oto jedna z nich: Sprzątanie Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok