Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja laserowa i depilacja woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? W jaki sposób wyglądały oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest ogólnie znany, włoski musimy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa przeciętnie parę dni. Nieraz u wybranych Klientek w zasadzie nie trzeba aż tak długo czekać, zaś włosy zaczynają się pojawiać zaraz po jednej dobie. Ta technika jest bardzo komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek włosowatych, których nie wolno zaogniać gorącym woskiem. Potrafią tworzyć się wówczas czerwone, rozległe plamy i w rezultacie kolejne „pajączki”. Kosmetolog nakłada rozgrzany wosk na określone partie ciała, zaś później przykleja uprzednio przygotowane plastry bądź długie kawałki materiału. Mocnym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Taka taktyka jest dla wrażliwych Kobiet szczególnie nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona zwyczajnie od progu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Naskórek po zabiegu za pomocą plastrów jest zaczerwieniona wyłącznie niewiele, jednak poleca się przez co najmniej kilka dni unikać bardzo ciepłych kąpieli oraz peelingów w partiach, gdzie stosowano epilację.
Dobrze jest bez wątpienia opisać zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała 24 godziny wcześniej. Trzeba dobrze ogolić nogi zwyczajną jednorazową golarką. Absolutnie nie musimy „hodować” włosów przez co najmniej parę dni, a taka zasada jest znacznym ułatwieniem podczas epilacji. Sam zabieg odbywa się w przeciągu 20 minut, jednak zanim to nastąpi należy wypełnić specjalną ankietę bądź omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest między innymi branie antybiotyków typu Izotretinoina, która mocno podrażnia komórki skóry. Stąd nie wolno też opalać się na 14 dni przed oraz po sesji. Niesłychanie istotne jest również to, by mówiąc w skrócie nie robić peelingów obszarów, jakie będą poddane depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na tydzień przed oraz po zabiegu. Mówiąc w skrócie nie możemy ponadto odsłaniać ciała na promienie słońca w czasie następnych sesji, stąd jesień i zima są perfekcyjnym okresem. Kobietom w ciąży depilację laserową się także odradza. Kosmetolog przy użyciu jasnego ołówka pokrywa na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki i znamiona, gdyż laser porównuje ciemniej zabarwione rejony skóry.
Stąd zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny jeżeli chodzi o włosy mocne i o brązowym ubarwieniu – bezproblemowo można je usunąć. W gabinetach, w jakich robi się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg depilacji przy użyciu lasera na każdym kroku wykonują specjaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach do rejonów ciała, do jakich niełatwo jest dotrzeć, między innymi pachy, strefy intymne oraz o większym zasięgu pracy, którą możemy w mgnieniu oka depilować nogi. Laser na parę chwili „ciągnie” naskórek, uszkadza centralną część włosków i przerzuca się na następny obszar skóry. Jeśli uwzględnimy rozmaitą grubość włosa, ilość melaniny lub ilość owłosienia, mówiąc w skrócie nie możemy naprawdę założyć, jaki zyskamy rezultat po jednej konsultacji. Zwykle eliminowanych jest około 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Klientki, które niespodziewanie mają do czynienia z depilacją ocieplonym woskiem, bezwzględnie powinny to przeczytać. Na potrzeby sesji musimy obowiązkowo zapuścić włoski oraz to jest zapewne najbardziej dokuczliwe. Ponadto te Panie, które ani razu nie były na opisanym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, mogą się przygotować na to, iż zabieg wcale nie należy do najdelikatniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak zależy od czasu realizowania zabiegu oraz umiejętności kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą wosku zorganizuje to szybciutko i sprawnie, absolutnie nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Najpierw smaruje równomiernie podgrzany wosk, zaś potem dociska uprzednio przygotowane plastry i silnym ruchem wyciąga włosy. Generalnie w czasie sesji mamy możliwość wyczuć wyłącznie oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest najczęściej najboleśniejsze.
Nogi są od razu jedwabiście gładkie – to z pewnością zabieg dla Kobiet, jakie oczekują bezzwłocznego rezultatu. Cała procedura trwa około 20 minut, natomiast jedwabistość jest zachowana przez niemal 2 tygodnie. Włosy, które później odrastają, są o wiele delikatniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed sesją trzeba wypełnić specjalną ankietę, którą dalej analizuje się z kosmetologiem. Profesjonalista będzie odpowiadać na wszelakie pytania jeszcze w trakcie nakładania wosku. Nie musimy ani trochę martwić się o ból, może tylko ociupinę szczypać wsysana poprzez konkretniejszą głowicę skóra. Szczególnie w delikatnych partiach można mieć uczucie dyskomfortu, przykładowo w strefach intymnych. W trakcie sesji należy mieć świadomość tego, że będzie unosił się subtelny zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótki oraz nawet komfortowy. Kosmetolog instruuje wszystkie kobiety, że zdjęta będzie tylko spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy wzrostu włosa – kolejne muszą dopiero urosnąć, ażeby wolno było je wykluczyć laserem. Przez kilka dni włosy będą się wykruszać, na przykład kiedy będziemy oczyszczać skórę po prysznicu. Nowe włoski będą słabsze oraz będą także dużo wolniej rosły. Możemy będzie wychwycić obszary, w jakich będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po sesji będzie z pewnością zaróżowiona i w tym czasie trzeba korzystać z pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko cały pakiet potrafi wykluczyć włoski ostatecznie (oraz ani razu nie odrosną).
Skracając: jeśli zamierzamy zdecydować się jedynie na jeden zabieg, mamy możliwość wybrać epilację ocieplonym woskiem (natomiast po jakimś czasie włosy będą rosły takie same). Lecz jeżeli ktoś zamierza zredukować włosy zupełnie, dobrze jest zainwestować w linię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeśli planujesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Strona używa cookies
Ok