Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, wiem, że każda z Wam myśli o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając magazyny widzimy ślicznie opalone modelki, o talii osy i czarującym uśmiechu. Nie sądźcie jednak, że dziewczyny z okładek prezentują się tak codziennie. Ich wyglądu zawsze dogląda sztab ludzi poprawiających ich niedoskonałości. W dobie komputerów nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek fotografii, zatem często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie prawdziwe.

Aby poczuć się dobrze we własnym ciele dobrze jest zacząć od prostych zmian w swoim życiu. Zdrowe odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to podstawowe kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Dobrze, że dostępne są zabiegi,które nieco upraszczają nam osiągnięcie efektów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, dzięki której szybko pozbędziecie się zbędnego owłosienia. Jeśli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy zabieg depilacji laserem jest bezbolesny?

Wcale nie, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w takcie depilacji odczuwałaś ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub osoby przeprowadzające zabieg nie były dobrze wyszkolone. Laser używany w depilacji musi być odpowiednio ustawiony pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserem, a raczej epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu cebulki włosa. Promień urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co minimalizuje się zdolność regeneracji, co w efekcie przyczynia się do jego całościowej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Trwała redukcja owłosienia następuje dopiero po kilku sesjach. Najczęściej przeprowadza się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej usuwa się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też kolejne zabiegi przeprowadza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu epilacji laserem nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, chorujące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zrezygnować z korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z substancji zawierających retinol, leczenie antybiotykami, picie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie herbat wyszczuplających. Wspomnę również, że na światło lasera nie reagują włosy o niskim stężeniu melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów nie poleca się stosowania depilacji laserowej.

Przygotowanie do zabiegu epilacji

Możesz być pewna, że w specjalistycznych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed epilacją należy dokładnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie używaj żadnych preparatów i balsamów o właściwościach nawilżających. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zredukować efekty depilacji. Pamiętaj o zrezygnowaniu z wszelkich preparatów i napojów które zawierają substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, bardzo szybko osiągniesz upragnione rezultaty.

Zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa zapewnia całkowite usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu sesji zabiegów na konkretnej partii ciała nie będzie żadnych włosów. Depilacja laserem jest również, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej podatnych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko wpływają na wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Trwałe usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserem. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który zapewnia doskonałe rezultaty w krótkim czasie. Dokładne informacje o zabiegach depilacji laserowej znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok