Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – prawdopodobnie każda z Was wie na czym polega ten zabieg. A czy wiecie na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa obcej religii, chociaż w ogóle to określenie nie wiąże się z mistycyzmem jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin nazywający po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni także mogą być narażeni na tą chorobę, jednak spora liczba panów cieszy się dość bujnym futerkiem. Dla kobiet natomiast to absolutny dramat.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włosy pojawiają się w nadmiernej ilości na przeróżnych partiach ciała – w strefach bikini, na dolnych partiach ciała i co gorsza na brodzie. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, żeńskiej twarzy nie prezentują się estetycznie i urzekająco. A przecież każda z nas pragnie być pociągająca i stylowa.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bez bólu usuwa nadmierne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to środek bezpieczny, w szczególności rekomendowany ludziom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej rzadkiej przypadłości, oddziałując na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym poradnikiem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm czyli nadmierne owłosienie

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U dziewczyn z tym zaburzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na brodzie, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako mankament kosmetyczny. Czasami jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u przyciągającej, 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm tworzy za równo estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. Czasami możliwe jest, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wydzielać za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Rezultatem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w pozostałych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za rozwój zbędnego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej są odpowiedzialne także steroidy (stosowane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili zaobserwowania pierwszych objawów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u specjalisty. Po gruntownym badaniu stwierdzi on diagnozę i poda odpowiednie preparaty, lub powie, że nadmierne owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się denerwujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do osób cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem w 100% likwiduje włosy z jakiejkolwiek partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy deklarują, że jest to metoda bezbolesna. Prawidłowe skonfigurowanie lasera do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak mocne są Twoje włosy. W każdym razie efekt ostateczny jest taki – całkowite usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

Podczas zabiegu epilacji (tak brzmi techniczna nazwa) laser wysyła wiązkę energii, która zostaje wchłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest nieodwracalne naruszenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Podyktowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień lasera absorbowany jest jedynie przez włosy, które zauważalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają wymaganej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich naruszenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Gęste włosy wzrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zadziwia nas, że kobiety cierpiące na hirsutyzm preferują tą efektywną formę terapii. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których przesadzone owłosienie generuje duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu wyeliminować owłosienie dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów estetycznych, salon proponuje specjalistyczną depilację laserową przy użyciu nowoczesnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z najczęściej świadczonych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń

Strona używa cookies
Ok