Depilacja woskiem -Samodzielnie czy u kosmetyczki?Zalety i wady

Depilacja woskiem -Samodzielnie czy u kosmetyczki?Zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od dawna używana technika pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk musi być tylko odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem warto zaczekać, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem woskiem należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, by podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura także może przynieść negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Co ważne depilacja jest także bezpieczna.

http://www.depilacja-woskiem.pl

Strona używa cookies
Ok