Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale również modelują figurę, eliminują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają wciąż ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, nowoczesne metody powodują, że zabiegi są mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat świadczonych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród najnowszych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zwykle wymagają pracy specjalnych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność oraz powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Uzyskuje się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odnawiane są zniszczone komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia albo wymagające diety. Innowacyjna technologia pozwoliła sporządzić metody, które sprawiają, że tkanki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać lub przesłać do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania przemiany materii. Tego typu zabiegi z reguły mają również inne korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub wspomagają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć blizny, zmarszczki i rozstępy.

Istnieje wiele innowacyjnych sposobów modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją również sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowocześniejsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które oddziałują na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje nadmierne owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie wpływa na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Obecne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, by unosiły i trzymały konkretne partie skóry.

Depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok