Liposukcja Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te cieszą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również korzystnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, by można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma też dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tkankę tłuszczową. Nie ma też ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest nieinwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, worków pod oczami albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Dobrze jest też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy wydalenie zbędnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej widoczne efekty pokazują się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w dużej części przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć nawrotu odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.

Strona używa cookies
Ok