Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie za szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje na równi minimalne natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok