PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej proponujemy kilka skutecznych tricków.

KĄPIELE

Moczenie stóp w wodzie z solą kosmetyczną nie tylko usuwa obrzęki, ale też zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności kobietom, które muszą na co dzień nosić obuwie na obcasach. Szpilki obciążają na stopy, dlatego należy dbać o ich odpowiednią regenerację. Solne kąpiele to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody można także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa również rozmaryn.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnacji stóp jest częste ścieranie zrogowaciałego naskórka. Nie zaleca się do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niebezpieczny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli decydujemy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też dużo specjalistycznych peelingów, które zawierają olejki, które szybko radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera mało gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Specyfiki nawilżające należy stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: nakłada się je na noc, żeby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o staranny pedicure. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania istotne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci zbyt krótko, bo mogą boleśnie wrastać w ciało. Kolejnym krokiem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

NAJCZĘSTSZE DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANE ZE STOPAMI

PĘKAJĄCE PIĘTY

Nadmierne przesuszanie skóry to najczęściej rezultat braku witaminy A. Najlepszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też kolosalny wybór kremów gojących, które skutecznie pożegnają wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najlepiej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je przy pomocy metod domowych. W tym celu należy zakupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, odmoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel musi potrwać nie mniej niż 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest mocno problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Duża grupa osób ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najistotniejsza właściwa higiena. Zabiegi higieniczne ułatwiają liczne preparaty dedykowane dla osób, które borykają się z nadmiernym poceniem się stóp. Warto zatem nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, trzeba też zmienić buty: w pracy nosić przewiewne obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Często musisz nosić obuwie na obcasach? Czy wiesz jak cierpią twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kości palucha, które powodują ból i skrzywienia całej stopy. Silnie obciążony palec często wykrzywia się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko wysokie obcasy ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym położeniu, przez co ulega dużym obciążeniom. W jaki sposób zapobiec haluksom? Jest wiele sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie dużego palca. Stosuje się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest znikoma. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej pracy w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy stale postępują. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dobranie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w wypracowaniu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Strona używa cookies
Ok