Pływanie niemowląt, rehabilitacje na basenie – postaw na aktywność w wodzie

Zwiększenie aktywności na pływalni może odczuwalnie poprawić naszą kondycję zdrowotną. Nie jest to specjalnie odkrywcze zdanie, ale nawet dziś duży odsetek osób nie zdaje sobie sprawy jak dużo korzyści otrzyma, gdy zapisze swoje dziecko na basen, np. na pływanie niemowląt lub samemu zdecyduje się skorzystać z szerokiej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać wyjątkowo dużo, a nie należą one do najdroższych na świecie.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

To kwestia, która często zaprząta myśli młodym rodzicom – jak zapewnić świeżo narodzonemu potomkowi harmonijny i skuteczny rozwój. Bardzo dobrym wyjściem może być wysłanie Waszego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Przede wszystkim dlatego, że opiera się ono na wspieraniu swobodnego dojrzewania małego dziecka. Założeniem pływania niemowląt będzie w pierwszej kolejności wsparcie odruchów płodowych, na których kompetentny szkoleniowiec powinien bazować. Celem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest zorganizowanie właściwych warunków dla niemowlęcia. Dziecię mające na koncie od 3 miesięcy do 36 miesięcy nie może być w basenie więcej niż 30 minut, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie przynajmniej 31 stopni Celsjusza. Zajęcia nie są zbyt trudne, i zawsze bazują na dobrej zabawie. Ojciec i matka muszą zyskać przekonanie, iż pływanie niemowląt nie będzie dla ich oczka w głowie czynnikiem wywołującym stres. Jeśli zdecydowałeś się zaprowadzić swojego potomka na proponowane w tym artykule lekcje, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Sprawdźmy też, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Proces zapoznawanie się z wodą trwa mniej więcej 4 lata. Gdy już Wasze dziecko nieco podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy aklimatyzacją w wodzie, a docelową szkołą pływania. Dla szkrabów w wieku od 3 do 4 lat, najefektywniejsze jest nauczanie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Pora już na poznanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie ogromnie ważne, opanowanie chwytów narzędzi pomocniczych.

Dla brzdąców mających na koncie co najmniej cztery przeżyte wiosny, polecamy już troszkę bardziej zaawansowaną kwestię. Pora spróbować przejść na naukę osobiście z instruktorem w wodzie oraz zaznajomienie się z takimi czynnościami jak:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Sugeruje się, że w na takim etapie życia brzdące winny już pokonać swobodnie dystans dziesięciu metrów. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Jak widzimy w tym artykule, polecane jest miarowe doskonalenie umiejętności. Dzieci, które skończyły 6 lat i lada chwila udadzą się do szkoły, powinny już być przygotowywane do kursu dla zaawansowanych. Kursy na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu wybranych stylów pływackich, m.in. często spotykanego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Lekcji na pływalni, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania nie powinna się wstydzić młodzież ani też dorośli. Nic złego w tym, iż próbujemy ogarnąć coś na co być może wcześniej nie było czasu lub warunków. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan Waszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność na basenach – z czego jedynie należy się cieszyć – staje się ostatnimi czasy odczuwalnie modne. Zwłaszcza dużym wzięciem cieszy się aqua fitness, na jakie w dzisiejszych czasach zapisuje się ogrom kobiet. Nie powinno to dziwić – połączenie muzyki, ćwiczeń ruchowych i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest przy tym bezpieczny i niezwykle wszechstronny. Woda z basenu minimalizuje efekt ciążenia, a jeśli znajdziemy właściwy ośrodek zapewniający wyżej wspomniane zajęcia – wtenczas fachowe zaplecze sprzętowe, w jaki będzie zaopatrzony sprawi, iż mogą w nich uczestniczyć osoby , którym dokuczają urazy lub też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Uciecha, jaką wywołują aktywne warsztaty przy muzyce to jedna para kaloszy, ale pływalnia to przy tym bardzo dobre podłoże do rewalidacji. Dzięki treningom możecie w pokaźny sposób wspomóc rehabilitację standardową u dorosłych. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Małoletnim polecamy też pływanie korekcyjne, które może pomóc w rozprawieniu się z wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są podstawowe sprawności pływackie. Skontaktowanie się z ekspertem jest tutaj niezbędne. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, które defekty wyeliminujemy z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – a może krok dalej ?

Osoby, którym spodobały się zajęcia w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w aktywnościach w wodzie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy chcieliby współpracować z jednostkami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Odbycie tego specjalistycznego kursu daje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak już zdążyliśmy pokazać, propozycji w temacie zajęć na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta i większe miejscowości zazwyczaj oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok