Poduszka ortopedyczna – jak spać

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego takimi ignorantami? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom schorowanym, martwiącym się o problemy z kręgosłupem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej profesjonalne dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Powinno się zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją są najczęściej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Konieczne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy dobieraniu nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na pozycję spania. Ważna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek warto jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wiarygodny. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, bywa tak, że jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najistotniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która między innymi zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to kolejna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi problemami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Strona używa cookies
Ok