Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

„Chłopięce”, półdługie, długie, lokowane, „jak spod igły”, jasne, czekoladowe, czarne… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich skuteczną pielęgnację. Mamy możliwość poprowadzić odbudowę w domowym zaciszu lub udać się do salonu. Jeżeli marzymy o niezwykłych, świetlistych, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Dopiero w czasie konsultacji z doświadczonym fryzjerem otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę rodzaju są nasze włosy, czego wymagają oraz jaki zabieg byłby dla nich najkorzystniejszy. Systematyczne oczyszczanie szamponem oraz kładzenie odżywki najczęściej nie gwarantuje oczekiwanych skutków. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich dopasowywaniu kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą m. in. na ekstrakty do włosów, natomiast nie uzasadnionymi „prośbami” naszych włosów. Ekspert zaś przyuważy od razu to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Niewłaściwa dieta, szczotka wyrywająca włosy i obciążające odżywki

Do najpopularniejszych elementów naruszających konstrukcję włosa przynależą: kiepska dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz niefachowa stylizacja (np. prostownicą do włosów). Pochłanianie sporej ilości cukierków, ciastek, czekolady, chipsów i innych tłustych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi nieodzownych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego uszkodzenia włosa od samej jego cebulki. Praktycznie w ogóle nie pobiera ona tych składników, jakie powinna, wówczas odpowiedni rozwój oraz mocna budowa są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często wysuszają włosy, obciążają je oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi oraz twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu wyłącznie ekologicznych preparatów, które w ogóle nie mają w swoim składzie parabenów, silikonów albo konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej albo wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Rekonstrukcja zniszczonych włosów u fryzjera

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim zapewnia błyskawiczne rezultaty. Żeby się one utrzymały powinnyśmy poza tym odbudowywać je w domu środkami od fryzjera. Na taki plan wpadli Izabela i Marcin Górny wykorzystując nowoczesne systemy odnowy włosów związane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

System Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – włącza się go do wskazanego wyrobu barwiącego. Odbudowuje osłabione bądź rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, potęguje działanie Multipliera. Za jego sprawą połączone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do stosowania w domu oraz gwarantuje naprawę włosów, utrzymanie ich w świetnym stanie między zabiegami, jak również podtrzymuje umacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex chroni konstrukcję włosów, przyczynia się do tego, że są odporniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy zniszczone, pokruszone zostają natychmiastowo zrekonstruowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze wykorzystano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka przenika do środka włosa oraz wzbogaca rezultaty koloryzowania lub rozświetlania. Czesanie staje się dużo łatwiejsze, włosy promienne oraz przyjemne w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest za to niezwykłym sposobem nie tylko na odbudowanie włosów, lecz też ich prawdziwe rozprostowanie. Terapia opiera się na nowoczesnej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loków, fali oraz włosów znacznie zniszczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz wspaniałą miękkość. W przeciwieństwie do innych kuracji, TrueKeratin nadaje się do włosów, które uprzednio były koloryzowane, prostowane lub poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są sprężyste, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak wypłukać tę terapię.

Od czego zależą efekty kuracji?

Efekt końcowy uzależniony jest od tego, w jakim stanie są właściwie nasze włosy. Na rewelacyjne efekty możemy liczyć wtedy, kiedy są niewątpliwie poważnie osłabione albo pokruszone. Powinnyśmy w domowym zaciszu korzystać z delikatnych szamponów, aby zbyt szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Warto nadmienić, że to właśnie fryzjer powinien dobrać nam optymalną terapię, np. ultradźwiękową, z wykorzystaniem podczerwieni bądź saunę. Włosy po terapii powinny być silnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, promienne, wyraźnie układające się i „sypkie” (nie zaś „sklejone”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok