Katalogowanie

Katalogowanie stron internetowych

Katalogowanie stron to łatwy przepis na szybki wzrost rangi Twojej marki w Sieci. Uważasz, że to nie prawda? Poznaj historię jednego z naszych Partnerów, który kupując jeden z pakietów katalogowania, wypromował swoją markę i otrzymał wiele atrakcyjnych zleceń.

Katalogowanie stron – krótka teoria

Początkowo podstawowym celem katalogów online było gromadzenie aktualnych danych o regionalnych firmach. Przedsiębiorstwa przypisywane były do poszczególnych grup związanych z miejscem, jak i branżą oferowanych usług. W katalogach internetowych każdy mógł szybko odnaleźć danego fachowca, bądź też sprzedawcę oczekiwanego towaru.

Trochę dalej internet zaczął dążyć w stronę platformy masowego przekazu. Google, wprowadzając nowoczesne algorytmy indeksacji stron, zainaugurowało wyścig o pierwsze miejsce na liście organicznych wyników wyszukiwania. W dzisiejszych czasach można łatwo zauważyć, że wyścig ten nie ma końca, a pozycjonowanie stron jest procesem co raz to bardziej skomplikowanym.

W tym miejscu wracają katalogi internetowe. Z słów ekspertów wynika, że ilość linków kierujących do pozycjonowanej witryny, czy też odmiennie mówiąc popularność tej witryny, to czynnik, który oddziałuje na pozycję strony w Google. Z tego względu, katalogi stron dość ekspresowo zaczęły być używane jako narzędzia pozycjonerskie. Wstawiając odsyłacze do pozycjonowanej strony w wartościowych katalogach stron gwarantujemy sobie szybki wzrost pozycji naszej domeny w wyszukiwarce Google.

Teraz już wiesz że katalogowanie to bardzo istotna rzecz. Przejdźmy w tym momencie do przykładu naszego Partnera, aby całkowicie scharakteryzować Tobie mechanizm katalogowania i zachęcić Cię do skorzystania z naszej oferty.

Pan Adam dodał swoją wizytówkę konkretnie 5 miesięcy temu. Pokazał nam swoją witrynę internetową. Prezentowała się wyjątkowo dobrze – wiele artykułów, efektowna grafika, praktyczne funkcje. Coś jednakże nie grało. Po skontrolowaniu jej pozycji w Google okazało się, że znajduje się ona na 50 pozycji. Bez wątpienia za daleko. Pan Adam oznajmił nam także, że 10 miesięcy wcześniej współdziałał on z inną agencją interaktywną, która poprzez spamowanie i intensywne katalogowanie, przyczyniła się do spadku strony w wynikach wyszukiwania Google. Pan Adam z niezmiernie zminimalizowanym kapitałem liczył na naszą pomoc. Obok katalogowania, zaproponowaliśmy mu również optymalizację witryny. Po około 5 dniach rozpoczęliśmy pracę. Przystąpiliśmy do analizy słów kluczowych i konkurencji. Zmodernizowaliśmy witrynę i zaczęliśmy dodawać adres domeny do przygotowanej przez nas grupy katalogów Topranking.

Zostańmy teraz na kilka minut przy usłudze katalogowania. Mogliśmy się zdecydować dwa typy katalogowania – ręczne publikowanie linku do strony w zapleczu stworzonym przez Topranking, Topranking, lub ręczne umieszczanie artykułów reklamowych z linkiem odsyłającym do pozycjonowanej witryny, również do katalogów stron Topranking. Zdecydowaliśmy się na tą drugą metodę. Nasi copywriterzy zredagowali kilka synonizmizowanych tekstów branżowych, podpartych o przekazaną im listę fraz kluczowych. Do każdego tekstu dobraliśmy adekwatne zdjęcie, które zostało opisane w profesjonalny sposób. Ruszyliśmy z udostępnianiem wpisów SEO w 40 katalogach. Wypuszczaliśmy 2 artykuły na dzień, żeby cały ciąg katalogowania wyglądał naturalnie dla robotów indeksujących. Po zaindeksowaniu wpisów zaczęliśmy analizować wzrost pozycji strony w Google. Po tej jednokrotnej usłudze strona Pana Adama podskoczyła z miejsca 50 na 28.

To nie był jednak końcowy efekt naszej aktywności. Pan Adam był tak bardzo usatysfakcjonowany z początkowych efektów, że postanowi wykupić taki sam pakiet powtórnie. Znowu opublikowaliśmy 40 artykułów w naszym zapleczu SEO. I stało się to czego zapewne nikt z nas nie przewidział. Pozycjonowana witryna ulokowała się na 1 stronie naturalnych wyników wyszukiwania, a dosłownie na 6 pozycji. Spowodowało to, że suma Odbiorców ciekawych usług Pana Adama wzrosła 5 krotnie.

Z przytoczonego przypadku można wywnioskować dwie rzeczy – katalogowanie stron to wciąż idealny sposób na zwiększenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google, a także doskonała odmiana reklamy w internecie.

Zainteresowaliśmy Cię naszą usługą? Chcesz wypróbować katalogowania i zapewnić swojej witrynie korzystniejszą pozycję w Google? Nasza oferta zostawała stworzona specjalnie dla Ciebie. Zadzwoń, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie konkretną propozycję!

Strona używa cookies
Ok