Beton dekoracyjny – trwały i piękny

Zapotrzebowanie na beton dekoracyjny i projekty z wykorzystaniem tego materiału wciąż ma się fantastycznie. Nie dziwi nas to – dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy powalający efekt, w postaci imitowanego kamienia, drewna czy skały. Relatywnie nieduże koszty konserwacji powodowały, że był on widywany głównie we wnętrzach przemysłowych, ale dziś czerpią z niego korzyści również osoby prywatne w nabytych przez siebie nieruchomościach.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Jakie wymagania winien spełniać materiał budowlany, żeby skłonił chętnych do użycia takowego we własnym projekcie? Podkreślimy tutaj szczególnie nowatorstwo, solidność oraz świetny wygląd. Prawda jest taka – jeżeli produkt nie przypadnie nam do gustu z wyglądu, to nawet najlepsze cechy odnośnie trwałości mogą Was nie nakłonić do jego użycia. Receptą okazuje się beton dekoracyjny stemplowany, pionierskie metody, wyprodukowane na mieszankach marmurów oraz płyt cementowych. Stawiając na beton dekoracyjny stemplowany, uzyskamy odtworzenie drewna, skał, kamieni oraz kilku innych. Parametry betonu dekoracyjnego powodują, iż nasz projekt może zostać wykonany stosunkowo szybko, a dodatkowo mamy zagwarantowane oprócz tego wyjątkowe dekoracje optyczne, wywołujące poczucie dumy.

Coraz większa renoma betonu dekoracyjnego w naszym kraju to proces przypadający na XXI wiek, ale nawet 40 lat temu w USA oraz Kanadzie wiedzieli, że systemy betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków stają się doskonałym wyjściem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Stosunkowo małe ceny pielęgnacji przez wiele miesięcy dają nam w spokoju rozkoszować się piękną nawierzchnią. Produkt musimy poddać impregnacji na oko raz na 7 lat, a zatem nie musimy wymieniać płytki albo polbruku na nowe. Wytrzymałość betonu jako materiału jest stanowczo lepsza w stosunku do pękających płytek albo odbarwiającego się bruku. Gdy wybierzemy impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, będziemy mogli bez większego kłopotu zmienić barwę

Beton dekoracyjny – modne wnętrza z betonu

Beton dekoracyjny da radę stosować w wielu projektach. Użyjecie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Większość projektujących to wie – obecnie nie wynaleziono bardziej wytrzymałego surowca budowlanego od betonu. W kombinacji ze świetną prezencją, stał się ważnym materiałem zarówno dla aranżujących wnętrza przemysłowe, jak i dla posiadaczy prywatnych budynków, biurowców w środku miasta, a także miejsc użytku publicznego. Z betonem dekoracyjnym jest podobnie jak z innymi – nie będzie pasował wszędzie. Przed decyzją musimy konkretnie przeanalizować, jaką formę ma zyskać nasza posiadłość.

Na pewno powinniśmy wykorzystać beton dekoracyjny , jeśli staramy się powiązać wnętrze zgodne z trendami z odważnym, artystowskim stylem. Nie polecamy betonu dekoracyjnego, jeżeli już od drzwi do domu zamierzamy pokazać bogactwo oraz okazałość. Beton dekoracyjny stemplowany cechuje zwłaszcza ascetyczność i artyzm. Niezależnie od tego czy chcemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Gdy zaangażujemy profesjonalną firmę, stawiającą ponad wszystko dbanie o najdrobniejszy szczegół, wtenczas dostaniemy wykonania subtelnie odnoszące się do środowiska naturalnego. Istotnym jest, żeby zyskać pewność czy wybrany przez Was surowiec nie tylko bardzo dobrze udaje drewno, kamień czy skałę, lecz również czy cechują go atrybuty antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Bez tego – raczej nie polecamy decydować się na taką inwestycję gdyż satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – jak go spożytkować?

Na początek weźmy na warsztat sypialnię, salony i wszystkie pomieszczenia służące po pierwsze do odprężenia się po ciężkim tygodniu pracy czy też edukacji. Polecamy do takiego projektu użyć jedną z idei betonu dekoracyjnego stemplowanego, którą nazywamy efektem deskowania.

Wskazuje ona wertykalne lub horyzontalne żebrowanie, powstałe jako rezultat szalunku dla betonowych konstrukcji. Zapewnia powierzchni szczególnie arcyskromny styl. Horyzontalne deskowanie daje wnętrzu odpoczynkowy styl, zatem naturalnie wykorzystamy je przy aranżacji salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w konstrukcji betonu lepiej pasują do pokoi o stylu dostojnym i ożywiającym, na przykład studio lub przedpokój.

Inną wersją betonu dekoracyjnego, jest tzw. beton gładki. Na pewno gros z Was już się z nim zetknęła. Przypomina standardową szarawą konstrukcję ozdobną, chociaż jest wyraźnie trwalszy. Jego neutralność oraz delikatność prowadzi do tego, iż staje się on bardzo wielofunkcyjny – architekci stosują go w zleceniach nowoczesnych i klasycznych.

Dziś beton dekoracyjny stemplowany jest bardzo często widywany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Będący na topie szary ton wspaniale „współpracuje” z pozostałymi szarymi składnikami.

Beton dekoracyjny to koncepcja, która na dobre weszła na polski rynek aranżacji lokali i przewidywalnie tak przez jakiś czas będzie. Trwałość, piękno oraz nowoczesność to niektóre z atutów, a czas zrobienia projektów staje się dodatkowym atutem. Po 40. latach od spopularyzowania tego materiału w USA, także w Polsce doceniono korzyści, jakie daje wykorzystanie betonu dekoracyjnego.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Strona używa cookies
Ok