Energooszczędne pompy ciepła

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Rynek systemów grzewczych wciąż zwiększa się w żywiołowym tempie. Tworzone są nowe wydajne technologie, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co aktualnie może stanowić źródło ogrzewania Fenomenalną alternatywą dla standardowych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To rozwiązanie może być wykorzystywane w nowym, jak i tradycyjnym budownictwie, gwarantując domownikom optymalne warunki cieplne i spore oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnorodnych modelach (zależnie od sposobu odebrania ciepła) i w rozmaitych wersjach cenowych (zależnie od użytej techniki). Przeważnie producenci zabiegają o to, żeby pompy ciepła były funkcjonalne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej przestrzeni w budynkach mieszkalnych. Większość tych urządzeń pracuje w bezgłośnym trybie, co jest dodatkowym, ważnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, iż jakakolwiek pompa ciepła zmniejsza nakłady na ogrzewanie pomieszczeń, co jest systematycznie podawanym czynnikiem, dla którego wiele osób zaufała tej technologii.

Jeżeli urządzasz dom, lub chcesz naprawić stary system ogrzewania, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najlepsza. W dalszej części artykułu opiszemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa wskazuje, wyzyskują powietrze zewnętrzne i powietrze zużywane jako pierwotne źródło ciepła. Analogicznie jak inne systemy grzewcze, ten gatunek pompy służy do zasilania w energię cieplną instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i wyprodukowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne zestawienie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i zbiornika buforowego wody do ogrzewania. Użycie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez jakiegokolwiek problemu ocieplić dom o rozmiarze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Co więcej, znaczna ilość pomp ciepła na powietrze umożliwia także funkcję chłodzenia co pozwala na jej stosowanie o każdej porze roku.

Gruntowa pompa ciepła

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem ciepła jest ziemia. Te systemy są odmiennie nazywane geotermalnymi pompami ciepła i odznaczają się większą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy surowszych temperaturach. Najlepszą produktywność mają w wyposażeniu, kiedy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która wciąż ma temperaturę wyższą niż 0 stopni Celsjusza. Gruntowe pompy ciepła doskonale sprawdzają się w budownictwie jednorodzinnym.

Pompa ciepła na wodę

Konkurencyjną alternatywą jest zastosowanie wody jako pierwszego źródła ciepła. Taki model pompy ciepła wspierany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną wydajność energetyczną urządzenia. System wodny jest w stanie uzyskać ogromną wydajność, nawet w trakcie najchłodniejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo zróżnicowanych źródeł ciepła, istota pracy pompy ciepła jest wręcz bardzo podobna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła składa się źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub grunt, a źródłem górnym jest woda krążąca następnie w całym systemie grzewczym Powinno się zaakcentować, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odzyskuje je z otoczenia, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym rozwiązaniem grzewczym. Ogromna efektywność energetyczna jest efektem wyjątkowej konstrukcji. Pojawia się tu parownik, który przewodzi ciepło z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża podgrzany gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten idzie dalej do skraplacza, który zasila w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje zwrócone do parownika. Cykl dobiega końca, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Wytwórcy innowacyjnych urządzeń grzewczych dbają nie tylko o wysoką skuteczność energetyczną, ale także o elegancję wykonania. Pompy ciepła cechują się niewielkim rozmiarem i bezproblemowo dopasowują się do wnętrz o nietypowej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy funkcjonalnej aplikacji, bądź pilota. Wyposażone są również w rozmaitego typu funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb automatyczny, co podwyższa komfort obsługi. Co więcej mogą współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy producentem nowoczesnych pomp ciepła zwiększających wydajność energetyczną Twojego mieszkania. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, a także montaż kompletnych instalacji centralnego ogrzewania. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Wejdź na naszą stronę i poznaj konkretną specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok