Wybierz odpowiednią instalację grzewczą

Wybierz odpowiednią instalację grzewczą

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wydajny system grzewczy to fundament każdego domu. Przy jego wyborze powinniśmy kierować względami radykalnych wydatków, rozmiarem powierzchni do ogrzania, użyteczności i niewątpliwie efektywności. Dobrze dopasowana instalacja CO, połączona z adekwatną izolacją pomieszczeń wywiera wpływ na zredukowanie wydatków związanych z ogrzewaniem i między innymi likwidacją efektów nadmiernej wilgotności. Współcześnie producenci oferują nam inteligentne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece na gaz współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy osiągalne dla każdego z nas. Aczkolwiek są tak zróżnicowane, że dobór korzystnej instalacji nie jest często mocno skomplikowany. Pragniemy pokazać Ci najwybitniejsze instalacje grzewcze. Jesteśmy pewni, że odkryjesz idealne urządzenie dla siebie i swoich bliskich.

Zanim jednak wykonamy analizę poszczególnych układów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co powinno się zbadać przed zakupem właściwego urządzenia. W istocie możemy wypunktować 3 podstawowe czynniki, które wpływają na wybór systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpowszechniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Kolejną kwestią jest dobór źródła energii. Zazwyczaj energia do ogrzewania uzyskiwana jest w wyniku spalania określonego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Kolejnym sposobem jest odzyskiwanie ciepła z natury co dopuszczają ekologiczne pompy ciepła. Co więcej musimy się zastanowić nad tym, który model układu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – grzejniki ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy na następny krok, czyli zakupu właściwego urządzenia do domowej ciepłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

Piec gazowy wpłynie na obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem w budynku. Tymczasem warto jest uświadomić sobie, że do jego sprawnego działania konieczne jest przyłączenie się do struktury gazu płynnego, bądź też zbudowanie prywatnego składu z paliwem. Wiąże się to z akcesoryjną inwestycją, która naturalnie zwraca się po jakimś terminie, choć musimy liczyć się z tym, że jesteśmy związani z dostawcą gazu, co dla niektórych może być niewygodne.

Jednym z najchętniej pozyskiwanych kotłów gazowych, jest kocioł marki Buderus, który został wyposażony przez firmę w funkcję celnego ustawienia temperatury i szybkiej zmiany ilości pobieranego gazu. Kotły gazowe Buderus dysponują, w zależności od typu otwartą lub zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przykładzie znaczy to, że powietrze przekazywane jest z środowiska, a w drugim, że doręczane jest przez specjalne przewody. Niezależnie od zakupu danego rodzaju urządzenia, każdy kocioł gazowy zawiera wyjątkowy układ ograniczający do zera możliwość odwrócenia cyklu spalin, jak i kompletnego wyziębienia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najistotniejsze korzyści pieców gazowych:

  • Wysoki stopień bezpieczeństwa
  • Urządzenia urozmaicone pod kątem ogrzewanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Praktyczna budowa (kotły stojące bądź wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek zalicza się w ubiegłych latach do najchętniej używanych surowców do ogrzewania. Jest przystępny cenowo i bardzo oszczędny. Piece na ekogroszek najbardziej poprawnie jednak działają w domach jednorodzinnych, a to z uwagi na potrzebę magazynowania opału. Rzadziej montowane są zatem w blokach wielorodzinnych, chociaż oczywiście taka możliwość również istnieje. Zerknijmy teraz na charakterystykę tego typu systemu ogrzewania. Kotły na ekogroszek kwalifikowane są do klasy kotłów na paliwo stałe, które od dawna oferowane na rynku urządzeń centralnego ogrzewania. Wyróżniamy kotły z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się tylko obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być zarządzane mechanicznie. Powietrze napływa do środka pieca przez przyłączony wietrznik. Napomknięta poprzednio firma Buderus, dostarcza piece na ekogroszek z fachowymi czujnikami, które są w stanie zapobiec przed wybuchem ognia.

Co do podstawowych walorów należy wyróżnić 3:

  • Nieskomplikowany dostęp do surowca opałowego
  • Szczególnie prosta, wręcz intuicyjna obsługa
  • Odpowiednia regulacja powiększająca potencjał grzewczy

Ekologia i oszczędność – pompy ciepła

W trosce o czyste środowisko jak i budżet Odbiorców, powstały pompy ciepła – systemy odbierające ciepło z natury Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, zależnie od wariantu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak nowoczesne rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem. Działanie pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w odwrotnym kierunku. Uzyskane z otoczenia źródło termiczne skrapla się, a utworzona para zostaje sprężona, przez co wspomaga obieg wody grzewczej. Typowy system, ale jak skuteczny.

Walory pompy ciepła to:

  • Wyeksploatowanie łatwo dostępnych źródeł do odebrania ciepła
  • Najlepsza efektywność opałowa spośród dostępnych rozwiązań
  • Kooperacja z każdym typem ogrzewania

Wymieniliśmy i przedstawiliśmy Wam najatrakcyjniejsze urządzenia grzewcze. Każda z tych instalacji może być znaleziona w w ofercie dystrybutora urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Toruń

Strona używa cookies
Ok