Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Biuro rachunkowe i Księgowość elektroniczna

Co sprawia, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści nawiązania współpracy z biurem rachunkowym znajdzie się sporo. Rozpoczynając współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że zdobywa się łączność z wykształconym księgowym, to także wysokiej klasy obsługę. Chociaż przede wszystkim biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia sald i obrotów czy kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym sprawia, że księgowa zabiera część zobowiązań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się kontrolę nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe wykonuje ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a do tego przekazuje deklaracje podatkowe i ZUS. Owocna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Polskie prawo podatkowe jest dość zmiennie, z tego względu nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja i szybkie dostosowanie do nowych zmian, gwarantuje, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, konieczne informacje i utrzymują wymagany porządek. Na podstawie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najbardziej wydajny sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współdziałać z klientem, aby odbierać dokumenty we właściwym terminie i jak ich wspierać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego przeważnie zyskują dostęp do informacji, a nawet kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa zawsze pracuje na korzyść przedsiębiorcy, dlatego z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie biznesu.

Poprawność oraz łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje przedsiębiorstwa ewidencjonowane są przez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, więc są istotnym elementem pracy księgowej. Pośród nich wyróżniamy takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne tworzone przez lub dla kontrahentów, wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, aby dokumenty przychodziły w komplecie oraz miały odpowiednią strukturę oraz wszelkie niezbędne informacje. Istotne, aby klient wysyłał dowody szybko, żeby księgowa mogła przeliczyć je we właściwym terminie.

Sposób dostarczania dokumentów do biura rachunkowego często zależy od jego działania. W niektórych niezbędne jest przesyłanie dokumentów księgowych w oryginale. Niekiedy wystarczy poprawnie opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy przekazywać do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Warto dodać, że każde biuro rachunkowe gwarantuje zabezpieczenie dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca zawsze ma dostęp do swoich dokumentów, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

Elektroniczna e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe przeważnie używają specjalnych programów elektronicznej księgowości. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna księgowość online pozwala na dodawanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich zapisy online zbierane są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Obok tego takie programy pomagają w tworzeniu rozliczeń i zestawień, a także wspomagają kontakt pomiędzy księgową, a klientem. Co ważne programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające zazwyczaj oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie techniczne. Tego rodzaju programy są stale aktualizowane, aby były zgodne z przepisami oraz zapewniały absolutne bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość elektroniczna, a także możliwościom w zakresie przesyłania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Opróćz tego większość biur rachunkowych prezentuje kompleksową ofertę. Obok podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych lub rozliczania pracowników m.in. pomagają w zakładaniu firmy, dostarczają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Istotnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów z winy biura, konsekwencje finansowe zostaną pokryte z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Tak samo ważnym atutem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi przejmować się zmianami w przepisach lub  douczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok