Implanty w jeden dzień – Stomatologia estetyczna Toruń

Implanty w jeden dzień – Stomatologia estetyczna Toruń

Proteza w jeden dzień u stomatologa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów w gabinecie stomatologicznym zwykle dzieli się na wiele spotkań. Głównie w czasie leczenia z zakresu ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki obecnym metodom implantologów gabinety stomatologiczne udostępniają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest dostępna właściwie od razu.

Implanty w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla innych odbudów protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność między typowym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na sposobie wstawiania implantów. Z reguły wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Taki model leczenia stomatologicznego wyróżnia się tym, że najpierw aplikowany jest implant, potem w drugiej fazie dentysta przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy izoluje długookresowy proces osseointegracji, tj. czas, kiedy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość złączą się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać przyłączona przez stomatologa.

W sytuacji wstawiania implantów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, w których pełen proces wszczepienia implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej zamyka się podczas jednej wizyty. Warto też zauważyć, że proces aplikacji protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić kompleksowe badania diagnostyczne u stomatologa, aby pełen proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki dentysta organizuje kompleksowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które są niezbędne do wykonania modelu protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta wykona w trakcie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na starcie niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Na czym polega leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja ze stomatologiem. W tej fazie doprecyzowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog sprawdza stan zębów, jamy ustnej i tkanki kostnej pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest także wzięcie odpowiednich wycisków, dzięki którym dentysta protetyk stworzy właściwą odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma do wyboru kilka możliwości. Patrząc na ilość braków zębowych, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy małych brakach dobrym pomysłem będzie most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku bezzębia przeważnie rekomendowana przez dentystów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 lub All on 6. Na tym etapie dentysta ustala także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice dentystycznej. Na tym etapie dentysta umiejscawia cztery albo sześć implantów zębowych, potem od razu tymczasową protezę. Dlaczego mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej odbudowy stomatologicznej umożliwia odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z mocnym i pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a także wygląda naturalnie.

Ostateczna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po złączeniu z kością implantów, gdy protezę tymczasową zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Z reguły na zabieg trzeba spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Ten etap również będzie włączony podczas tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza przygotowywana jest z najwyższej klasy surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie dokładnej higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszystkie zalecenia dentysta oczywiście przekazuje pacjentowi podczas kontrolnych wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 lub All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów używanych przed dentystów implantologów. Przeważnie aplikuje się je u osób z bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem stworzenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na liczby implantów, na jakich będzie zamontowana proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie zapewniają wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież to jest dla nas ważne najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne oparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają szczególnie tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zaaplikowaniu zaledwie czterech albo sześciu implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

Strona używa cookies
Ok