Kup nowy samochód bez problemów

Fantazje o innowacyjnym samochodzie łatwo dzisiaj urzeczywistnić. Przecież pojazd nie jest dziś wyszukanym zakupem, na który stać jedynie nieliczne grono. Ceny samochodów nieustannie spadają, a dostawcy oferują co raz to atrakcyjniejsze promocje, z których ciężko nie skorzystać. Znamy to uczucie, gdy patrzy się na reklamę nowego modelu auta i zastanawia się – w tym aucie czułbym się kapitalnie.

Kupno nowego samochodu powiązane jest tymczasem z konkretnymi powinnościami. Niezależnie od tego czy wolisz zakupić pojazd w autoryzowanym sklepie, czy w skupie aut, musisz dokładnie wiedzieć czego się możesz spodziewać. Istnieje wiele okoliczności w których rzekomo bezwypadkowy samochód okazał się być znacznie zniszczony, a rzetelny dealer opychał kradzione auta. Nie chcemy abyś został w jakikolwiek sposób pokrzywdzony, przez co dzisiaj pokazujemy krok po kroku, co musisz zrobić, aby kupić solidne auto bez żadnych trudności. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli prawidłowo poinformowani w sprawie zakupu nowego pojazdu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed nabyciem samochodu, zawsze radzimy naszym Klientom, aby prawidłowo zastanowili się nad jego rodzajem i sposobem użytkowania. Zazwyczaj okazuje się, że rodzaj który obecnie nam się podoba będzie dla nas zupełnie niepraktyczny. Jeżeli sporo jeździsz po mieście wybierz samochód kompaktowy i zwrotny, o małym, oszczędnym silniku. Możemy Tobie doradzić takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezmiernie powszechny obecnie Volkswagen Golf z elegancką linią. Z drugiej strony jeśli poszukujesz samochodu na rodzinne wyprawy, w tym przypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Citroen Xsara Picasso, czy bardziej luksusowy gatunek Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Miejsce zakupu auta – autoryzowany salon, czy moto giełda?

W tym przypadku wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach nabyć nowe, nieużywane auto, czy preferujesz oszczędzić pieniądze i zakupić użytkowany pojazd w skupie aut. Atutem nabycia pojazdu w partnerskim salonie sprzedaży jest na pewno gwarancja serwisu i pewność, że wybrany pojazd nie uczestniczył w wypadku. A co z minusami? Z całą pewnością może Was odrzucić wartość nowego auta, za który zapłacicie nawet do trzech razy więcej, w przeciwieństwie do auta z skupu. Przejdźmy teraz do analizy nabycia pojazdu w skupie aut. Dobrze jest zaakcentować, ze całość zależy od szczerości i doświadczenia właściciela takiej placówki. Zazwyczaj powinniśmy wybierać komisy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Za każdym razem masz możliwość sprawdzić w sieci, co mówi się o konkretnym sprzedającym. Jakie są walory zakupu auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, o wiele mniejsza niż cena w salonie. Mankamenty są jednakowo klarowne – brak pewności, czy dane auto ma jakiekolwiek usterki. Aczkolwiek możemy to bezpośrednio skontrolować, prosząc sprzedawcę o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Zakup nowego auta – formalności

Na samym starcie należałoby ocenić znaleziony pojazd – nie tylko pod względem potencjalnych uszkodzeń, ale także pod kątem miejsc rejestracji. Pojedź z sprzedającym do najbliższej stacji kontroli pojazdów, gdzie specjalista precyzyjnie sprawdzi auto. Jeśli było ono kiedykolwiek uderzone, lub w jakiś sposób transformowane, fachowiec na pewno Ci o tym powie. Kolejno pójdź na posterunek Policji, gdzie uzyskasz wiedzę o tym, czy auto było kradzione.

Wreszcie wybrałeś wymarzony samochód. Teraz czas na formalności, które przy właściwej organizacji nie muszą być bardzo utrudnione. Obligatoryjnie podpisz umowę, lub odbierz fakturę od osoby sprzedającej. Taki dokument deklaruje własność określonego auta. Na jego bazie płaci się w ciągu 2 tygodni PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od sumy zapłaconej za auto. Następnym krokiem jest zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która kwota będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna. Następny krok to rejestracja pojazdu w właściwej jednostce urzędniczej. Do uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego potrzebne Ci będzie ważne ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny pojazdu. Samochód jest już Twój. Prawda, ze łatwe?

Zakup nowego auta to przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza podróż nowym autem. Przed zakupem samochodu pamiętaj o przekazanych przez nas wskazówkach i uważaj na błędy, które mogą Cię wiele kosztować. Jeśli posiadasz jakieś obiekcje, za każdym razem możesz przetestować konkretne auto u specjalisty, by nie kupić złomu, który po tygodniu będzie nadawał się na złom. W naszym skupie samochodów niezwykle często były nam opowiadane wręcz niewiarygodne relacje, jak zbywcy nabierali łatwowiernych Klientów. Stąd też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą klasę sprzedawanych u nas aut. Możesz mieć pewność, ze poszczególne proponowane auto było wcześniej dokładnie zweryfikowane. Przyjedź do nas i odjedź swoim wymarzonym pojazdem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup aut

Strona używa cookies
Ok