Firma sprzątająca dla firmy

Firma sprzątająca dla firmy

Zadbane biuro lub innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o czystość. Dla dużej powierzchni jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na etacie może nie wystarczyć, z tej przyczyny sporo przedsiębiorstw rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Z reguły współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i oszczędne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się znacznie bardziej znane. Co raz częściej zdarza się, że z tego typu usług korzystają też osoby , wynajmujące do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera sporo działań porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, warto szczegółowo określić w umowie, które czynności będą konieczne, a także w jakich dniach i godzinach powinny być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają praktycznie cały czas – np. w handlowych galeriach. Powinno się też omówić częstość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, z kolei tam, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz grafiku sprzątania, należy skupić się na samych usługach. Bazowe oferty firm sprzątających zawierają generalnie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługach znajdzie się również mycie kuchni (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających zapewnia też pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Oferowane są też okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Co więcej w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej powierzchni oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej powinno się zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, aby mieć pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić opinie oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt umożliwi ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko wynaleźć szczegółowych informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Dobra firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, aby realizowanie usług przebiegało porządnie oraz na czas. Należy zwrócić uwagę też na pilnowanie grafika pracowników oraz na podpisy na listach kontrolnych, dokumentujących częstotliwość przeprowadzanych usług. Aby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, powinno się również zainteresować się środkami czyszczącymi oraz maszynami używanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, warto sprawdzić, czego używa dana firma sprzątająca . Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując wykorzystanie najwyższej klasy środków sprzątających, jakich nie można dostać w zwykłym sklepie lub drogerii.

Z jakiego powodu warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze to rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Co więcej, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, za sprawą czego mogą skupić się tylko i wyłącznie na własnych zadaniach, które dają faktyczne przychody. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają znacznie precyzyjniej oraz staranniej, a przy tym całkowicie dyskretnie, jeśli dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, aby nie utrudniał pracy innych. Tą metodą budynek miejsca pracy jest za każdym razem reprezentatywna, czysta oraz zachęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zazwyczaj troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka informacja jest dostarczana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje też na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na prowadzeniu firmy.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok