Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki kilku metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, laserowe metody depilacji odznacza to, że usuwają nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

Depilacja Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok