Kosmetologia medyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna proponuje pełen zestaw zabiegów, które trwale poprawią urodę, bez konieczności podejmowania rygorystycznych diet lub ćwiczeń, dodatkowo wiele z nich odbywa się bez skalpela oraz nie wymaga szczególnych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki i cellulit dla efektu odmłodzenia i rewitalizacji. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że wraz z rozwojem technologii są co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie potrzebują przewlekłego okresu zdrowienia; co raz bardziej osiągalne – koszty zabiegów są co raz bardziej przystępne; a także znacznie bardziej efektywne. Zabiegi kosmetologii medycznej:

SKUTECZNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery mają wielkie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Przeprowadzane nad nimi badania i wykorzystujące je w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z niedoskonałościami skóry oraz figurą ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w zakresie poprawy urody wliczają się zabiegi odmładzające, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser używany jest również w walce z niechcianym tłuszczem (np. lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox toksyna botulinowa jest znany dzięki medycynie estetycznej od wielu lat, wciąż znajduje co raz to nowsze zastosowania. Poza usuwaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz częściej stosowany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez przymusu korzystania z chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie opadającego czubka nosa lub łagodzenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, aby osiągnąć efekt odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do liftingu, nici liftingujące to całkiem nowa metoda, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich zadaniem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pozytywnie na wytwarzanie kolagenu, co dodatkowo regeneruje, wzmacnia oraz podnosi skórę. W ciągu 12-18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego powodu dają lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się też o to, żeby w ofertach były także zabiegi, które likwidują nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki innowacyjnym metodom można łatwo i zwykle bezboleśnie usunąć tłuszcz z takich części ciała, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od techniki, może wystarczyć nawet pojedyncza wizyta w klinice kosmetologicznej albo nieduża seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest wydalany z organizmu za sprawą naturalnego metabolizmu. Jednymi z najlepszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia albo np. liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju zabiegi, chociaż likwidują nawet 40% tłuszczu, nie zastępują diety i ćwiczeń, a zaledwie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, wydzielany z krwi albo tłuszczu. Z reguły ma to za zadanie odmłodzenie oraz rewitalizację tkanek. Najbardziej popularne w tym dziale jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wprowadza się pod powierzchnię skóry poprzez kilkukrotne nakłucia z reguły w obszarze twarzy, szyi, dekoltu albo na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się autoregeneracji: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu oraz rozwoju naczyń krwionośnych. Te zabiegi nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki albo likwidują inne niedoskonałości, ale również mogą regenerować oraz odtwarzać zniszczone tkanki, co jest stosowane też w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej głównym zadaniem jest odnowienie oraz nawodnienie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego oraz witamin, aminokwasów i wyciągów roślinnych w specjalnych koktajlach, które mają niesamowicie korzystny wpływ na kondycję skóry. W ten sposób można również wstrzykiwać substancje wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej promuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale pełną gamę usług, jakie popierają zdrowy tryb życia. Zawierają się w tym konsultacje, zabiegi, a nawet badania potrzebne do utrzymania zdrowia organizmu. Zwykle są to również specjalistyczne wskazówki na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji oraz sposobów na relaks. Wszystko z uwagi na to, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie trwalsze.

Depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok