Sposoby na płaski brzuch – odchudzanie, ćwiczenia i lipomasaż

Sposoby na płaski brzuch – odchudzanie, ćwiczenia i lipomasaż

odchudzanie w Toruniu wyszczuplanie ciała zabiegi odchudzające

Jak wyszczuplić brzuch?

Płaski brzuch to fantazja sporej liczby osób – zarówno kobiet, jak również mężczyzn. Świetnie by było w sytuacji, gdyby był cudownie umięśniony i odrobinę wyrzeźbiony (z tzw. „kaloryferkiem”). Brzuch jest tą częścią ciała, która najbardziej nas obchodzi w czasie wykonywania ćwiczeń i przy stosowaniu różnych diet. Osoby, które dużo się gimnastykują, są w stanie chwalić się kolegom i koleżankom jędrnym, szczupłym brzuszkiem i triumfalnie chadzają po plaży lub wyprężają się na fotelach nad jeziorem. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ brzuch jest tą sferą ciała, która przyciąga płeć przeciwną. Możemy jednak ujrzeć takie osoby, którym nie zależy na nadmiernym negliżu oraz stąd nie demonstrują tak często umięśnionego brzuszka. Nad kondycją trzeba pracować – nie dajmy się „wpuścić w maliny”.

Jeżeli myślimy, że będziemy leniuchować całymi popołudniami na sofie zamiast iść na aqua-aerobik czy ćwiczyć na trampolinach, wówczas na sto procent wcale nie zrealizujemy takiego fantazjowania. Zamiast zachwycającego bikini albo slipów, będziemy przymuszeni wkładać nieładne kostiumy, tankini z szortami albo spodenki oraz koszulkę na ramiączkach. Każdy mówi: musisz wszystko sobie zaplanować, dobre rezultaty da zdrowa dieta i fitness. Lecz czy na pewno? Czy jest to poważnie takie banalne, jak powiadają ludzie z boku? Czy odpowiednia jest dieta zawierająca warzywa i owoce, ogromną ilość ruchu i co ważne – brzuszków, aby można było pochwalić się szczupłym brzuchem? Otóż niekoniecznie. Odchudzanie w ogóle nie opiera się wyłącznie na wymienionych typowych rzeczach, lecz również na genetyce, czyli tendencjach biologicznych.

Czy można pozbyć się nieestetycznych fałdek z brzucha za pomocą brzuszków?

Krótko mówiąc nie można „spalić” tkanki tłuszczowej tylko w pojedynczym miejscu, niezastąpiony jest ogólny wysiłek wszystkich partii ludzkiego ciała. Oporny tłuszczyk magazynowany w ciele spala się proporcjonalnie, to znaczy – w dowolnej partii ciała symetrycznie do zawartości komórek tłuszczowych. Odchudzanie występuje holistycznie, tyczy się całego ciała, zaś reklamy w TV, które mówią inaczej, zwyczajnie oszukują. Ważną rolę odgrywa tutaj genetyka, bowiem niektóre osoby posiadają silniejsze predyspozycje do otyłości tylko przez to, że ich przodkowie oraz inne osoby z rodziny, także miały z tym spory problem. W trakcie ćwiczenia wyłącznie samych brzuszków nie ulega wątpliwości nie wyeliminujemy nieładnych fałdek, ponieważ w owym czasie będziemy wykorzystywać ograniczoną ilość energii. Ćwiczenia na brzuch pokrzepiają mięśnie w przygnębiającej nas strefie i po jakimś czasie może się okazać, że mamy tam o wiele więcej centymetrów niżeli sądziliśmy. Muskuły powiększają się (wytworzy się nam stałe oparcie), jednak tłuszcz zostanie.

Jeśli nie brzuszki, to co trzeba robić?

Prócz rozsądnej diety i wysiłku całościowego (zatem ćwiczeń działających w interesie wszystkich partii ludzkiego ciała, a nie tylko wyselekcjonowanej grupy), mamy szansę skorzystać z fachowego odchudzania w salonach kosmetycznych. Wcale nie chodzi tu jednak o to, aby całymi dniami chodzić na masaże jakimiś wymyślnymi urządzeniami…i odpuścić sobie wspomniane sprawy wyliczone wcześniej. Wszystko musi koniecznie być ze sobą powiązane – zdrowa dieta, ćwiczenia i kuracje kosmetyczne, które wygładzą skórę, ograniczą cellulit, wygładzą fałdki w miejscach, na jakie dieta oraz ćwiczenia nie potrafią nic zaradzić.

Ostatnimi czasy takim interesującym zabiegiem jest między innymi liposukcja bez skalpela przy pomocy innowacyjnego urządzenia Med 2 Contour Medical. Za jego sprawą możemy sprawnie wyeliminować zbędny tłuszczyk z ważnych obszarów, przykładowo nad kolanami. Chodzi tutaj nie tylko o niesamowite odchudzenie po pojedynczym zabiegu, lecz pozbycie się miejscowej tkanki tłuszczowej. Wyjątkowa głowica zasysa sukcesywnie fałdki skóry, a fale dźwiękowe usuwają komórki lipidowe. Są one w dalszej kolejności eliminowane z naszego ciała przez limfę, a w kolejnym etapie – przez wątrobę. Mamy możliwość także skorzystać z Maximusa TriLipo, który polepsza wygląd zewnętrzny skóry, jej napięcie, modeluje figurę, usuwa cellulit i zmniejsza miejscowe otłuszczenia. W odróżnieniu od pierwszego, Maximus ma wpływ nie tylko na oporny miejscowy tłuszczyk, lecz także na mięśnie. A ściśle: intensyfikuje komórki skóry właściwej, tkankę wewnątrz i mięśnie, by ekspresowo oraz efektywnie wyrzeźbić ciało. Tłuszczyk ulega upłynnieniu, bo wpływają na niego fale radiowe. A to przyczynia się do tego, iż nasza bariera ochronna oraz bicepsy są mocno rozgrzane. Tym urządzeniem wolno też zmniejszać intensywność zmarszczek wokoło oczu i ust, jak również kształtować owal twarzy. Mnóstwo osób decyduje się poza tym na zabiegi z wykorzystaniem endermologii, m.in. na lipomasaż. To chyba najciekawsza możliwość, bo musimy nałożyć wyjątkowy strój, zaś kosmetolog przeprowadza zabieg zasysającą głowicą, która „przesuwa się się” po tym stroju.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, wypatrujesz atrakcyjnego sposobu na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej bynajmniej nie tylko w okolicy brzucha to kliknij w odnośnik z boku – a może odnajdziesz akurat to czego szukasz.

Strona używa cookies
Ok