Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Zalety nowoczesnej depilacji laserowej

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na pozbycie się niepożądanego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, balsamy opóźniające wyrastanie włosków, depilacja ksenonowa – to zapewne najpowszechniejsze zabiegi pozbywania się niepotrzebnego owłosienia. Czy są one efektywne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, natomiast po tym czasie procedurę powinno się powtórzyć. I to istotnie jest zasadniczy argument wymyślenia depilacji laserowej – inaczej sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Nie jest to pomysł nowy, bowiem niedawno sporo osób umawiało się na kurację z użyciem Light Sheer Duet. Obecnie najnowszym oraz najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z rozległych partii ciała. Odkrywcy, którzy stworzyli, a później zastosowali w praktyce oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie rozwiązanie zapewniło zwiększenie efektywności terapii, zmniejszenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem oraz można ją z dobrym rezultatem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezmiernie podatnej na uczulenia czy śniadej. Mogą z niego skorzystać osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji czy posiadają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zyskał dużą ilość wspaniałych nagród. Co ważne, w ogóle nie stwarza zbędnych skutków ubocznych.

Przeważnie potrzeba od 3 do 5 wizyt, żeby całkowicie usunąć wszystkie włoski. W przypadku kiedy wybierzemy jedną lub więcej partii, np. plecy i stopy równocześnie, wtedy kosmetyczka może to wykonać podczas jednorazowej konsultacji. W sumie liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski wyraźnie rozpoznawalne, najsilniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie po prostu wzrastają jednocześnie, dlatego laser niszczy orientacyjnie 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy epilacja laserowa na 100% daje zadowalające efekty?

Na pewno są one znacznie atrakcyjniejsze aniżeli w przypadku depilacji typowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia potrafią wystąpić tylko jednostkowe włoski (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, które zdecydowały się na ów zabieg i rozpowszechniają swoje obserwacje na stronach tematycznych w 99% są usatysfakcjonowane z efektów. Szczególnie, iż jest to dobra metoda na wrastające włoski. A konkretnie? Groźnym rezultatem lekkomyślnych depilacji bądź najzwyczajniej w świecie skłonności są drobne ranki na skórze, zaczerwienione grudki albo krostki. Potrafią też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u medyka jest nieraz nieunikniona. Włoski nie mogą przebić się przez skórę i zostają w niej. W w gruczołach łojowych zaczyna skupiać się ropa, a wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, aby poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka zbliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest przeprowadzenie analizy włosków oraz przystosowanie intensywności wiązki światła. Lasery starszego rodzaju nie mają takiej zdolności, stąd też przed wizytą warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Nowoczesny czytnik kontroluje kilka paramentów równocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. Bynajmniej nie musimy się niepokoić, że urządzenie będzie zadawało ból lub wystąpią oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najważniejszy pozytyw musimy uznać wygospodarowany czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie musimy także skupywać kolejnych golarek, inwestować w drogie urządzenia do domu, trudzić się z podgrzewaniem wosku i bólem. Kobiety wybierają epilację ze względów całkowicie użytecznych. Mają szansę swobodnie powędrować na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krostek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Sporym walorem dla kobiet depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia niniejszego niezmiernie wrażliwego miejsca. Chłodzący żel minimalizuje moc odczuwania stopniowych impulsów wysyłanych przez laser. Do pozostałych walorów możemy doliczyć brak efektów ubocznych po wizycie (należałoby jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie bardzo kosztowne, zatem warto obejrzeć regionalne oferty i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W trakcie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus mamy szansę pozbyć się prawie 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus możemy niszczyć włosy choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było redukować zbyteczne owłosienie

Możemy wyróżnić cztery rodzaje laserów, wykorzystywanych współcześnie do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zainteresowała Cię depilacja, kliknij w link i przeczytaj najczęściej zadawane pytania.

Strona używa cookies
Ok