Implanty – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u stomatologa

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie u dentysty z reguły przeciąga się na kilka spotkań. Głównie w przypadku leczenia z zakresu ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody leczenia umożliwiają dentystom na skrócenie czasu, jaki pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie dentystycznym. Dzięki najnowszym metodom implantologicznym kliniki dentystów oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest możliwa niemal od ręki.

Zęby w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębowych u dentysty, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, bazuje na technice wstawiania implantów. Tradycyjnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Taki typ stomatologicznego leczenia charakteryzuje się tym, że na początku umieszczany jest implant, potem w drugiej fazie dentysta mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy przerywa długookresowy czas osseointegracji, to jest czas, gdzie implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na dobre, nadbudowa protetyczna może być umieszczona przez stomatologa.

W momencie wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, gdzie cała procedura aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej odbywa się podczas jednej wizyty. Warto jednak dodać, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić pełne badania diagnostyczne u dentysty, by proces leczenia stomatologicznego był bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnostyki dentysta organizuje szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie są potrzebne do stworzenia indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów dentysta przeprowadzi podczas jednej wizyty. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej najpierw potrzebne będzie leczenie u dentysty, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest kompleksowa konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Stomatolog ocenia stan jamy ustnej, zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest także wzięcie odpowiednich wycisków, na podstawie których dentysta protetyk przygotuje dobrą uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent może wybrać wiele możliwości. W zależności od ilości utraconych zębów, może poprosić o różne uzupełnienia protetyczne. Przy pojedynczych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku bezzębia zazwyczaj sugerowana przez dentystów jest metoda umieszczenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta przedstawia także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejnym etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta wszczepia 4 lub 6 implantów dentystycznych, potem od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu mowa tutaj o protezie tymczasowej? Bez względu na technikę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi zespoić się z kością, a na to należy przeznaczyć trochę czasu. Tymczasowa proteza zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie założenie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z stabilnym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, z którego może korzystać zupełnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz pozwala im na bezproblemowy proces integracji z kością, a na dodatek wygląda naturalnie.

Ostateczny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwa proteza. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten krok także zostanie włączony w czasie tworzenia planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest wysokiej jakości surowców i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu spełni swoją rolę dożywotnio. Warunkiem tego, jest zachowywanie higieny i ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie sugestie dentysta przedstawia pacjentowi w czasie wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Jednodniowe wszczepianie implantów zwykle odbywa się w 1 z 2 systemów używanych przed dentystów implantologów. Zwykle stosuje się je u osób z bezzębiem. Obie te techniki są sposobem przywrócenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, gdzie zostanie osadzona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne da się osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w ciągu jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie tym, którzy utracili cały łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

Implanty zębów Toruń

Strona używa cookies
Ok